Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Benzodiazepine leszokásnál...

Benzodiazepine leszokásnál normális a teljes motiválatlanság?

Figyelt kérdés
Semmire nem bírom rávenni magam. Nagy dózisról szoktam le amúgy. Tapasztalatok esetleg?

2021. júl. 2. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje vagy tiszta?
2021. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális persze.Nem baj az csak vissza ne táncolj.El fog múlni és az izzadás is és a többi tünet is csak ne vegyél be egy szemet sem.Mióta nem vettél be?

Alvási zavart is okoz de akkor vegyél Bio Melatonint de a Pharma Nord-osat mert az a legjobb

2021. júl. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak mert az ilyen benzóknál eléggé hosszú utóhatások lehetnek. Több mint valószínű hogy azért van. Viszont attól is függ sok hogy mennyi időn át, és milyen adagolással nyomattad - aztán h mióta hagytad abba.

Minden esetre ezt úgy kell venni hogy csak ideiglenes állapot. Viszont nem lehet tudni így h mikor áll vissza a normál állapot. Lehetnek hónapok, vagy évek is...

2021. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amugy nekem az a kedvencem mikor a pszichiater azt mondja, hogy ne drogozz mert az agyi kemiat tonkrevagja (neurontranszmitterek aranya).


Aztan a szessön vègèn felirja a xanaxot, rivot meg a társait..ami mit csinál. Hát szetvagja a neurontranszmiterek aranyat. A kerdezo eseteben a gaba-ra hat.


Kell par het, honap hogy rendberakodj.

2021. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Napi 5-6 mg-rol lementem drasztikusan 0.5 mg-ra fel eve. Aztan arrol a 0.5-rol honapok alatt szoktam le. Es 5 hete nem vettem be semennnyit. Szerencsere nem is erzek ra kesztetest, pedig tortentek szar dolgok, amikre regen kapasbol bevettem volna egy csomot. Tobb mint 10 evig szedtem hullamzoan ilyen nagy dozist, tobbfele benzot keverve ossze-vissza.

Az a baj, hogy a fetrengos eletmodombol nem birok kimaszni, pedig mar nem is igenylem, mert nem vagyok ugye leszedalva. Az alvasom furcsa modon a drasztikus csokkenteskor helyrejott es azota is tudok aludni, bar nem tokeletesen azert. Volt nagyon durva derealizacio, deperszonalizacio meg olyan kimerultseg, hogy uton utfelen ossze tudtam volna rogyni. De ez a motivalatlansag, hogy egy sima mosogatas ellen is minden porcikam tiltakozik…barmit kell csinalni, annyira nem akarom, hogy neha mint egy gyerek, toporzekolok h nem nem vagyok ra kepes (ugyintezes, hazimunka, barmi). Ez a leszokastol van vagy szimplan lusta dog vagyok? Mondjuk a kellemes dolgok is nehezemre esnek. Nem csak a kotelessegek. Legdurvabb depressziomban is tobbet takaritottam, mint az elmult fel evben! Nagyon gaz.

2021. júl. 2. 22:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem pl az ssri gyogyszer ilyen szempontbol sokat segitett. Nagyon durvan aktiv voltam munkahelyemen, meg este 11kor foztem, mosogattam melo elott.


Lehet egy probat megerne. Vagy kezdj el sportolni. Ha akarsz ha nem. Hatha visszarant valahogy az elok soraba.

2021. júl. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolso, koszi, de tartok tole hogy az neked manias mellekhatas volt az ssri-tol. Nekem is okoztak ilyeneket. Meg egy csomo minden mast is. En mar tobbet semmilyen gyogyszert nem akarok szedni, az tuti. De azert koszi.
2021. júl. 3. 07:21
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszoló vagyok

Megértem a lustaságot mert nekem így volt miután letettem a Xanax-ot és Sanvalt mert én kombinálva szedtem ám pfff

Szédültem is párszor gyanítom ezektől a "gyógyszerektől".Volt egyszer olyan is hogy menni sem bírtam és be kellett mennem sbo-ra és volt minden vizsgálat amit akarsz tehát ekg,vérvétel,kikérdeztek és nem derült ki mi okozta de gyanítom a szerek tették ezt velem.Dohányoztam is mellé.Aztán úgy döntöttem befejezem ezt az egész önkárosítást és híztam rengeteget mert étellel helyettesítettem a szerek hiányát.Aztán életmódot váltottam tehát heti rendszerességgel aktívan sportolok és odafigyelek a táplálkozásomra,vitaminokat szedek és már helyrejöttem teljesen és nincs semmi utóhatás hála az égnek és rengeteg vizet kell inni hogy tisztulj de menteset vagy zöld tea mert az vízhajtó hatású.2019 novemberében kezdtem el a leszokást és azóta nem éltem sem a cigivel,sem a gyógyszerekkel.Az életmódváltást pedig 2020 nyarán kezdtem el szóval lehet neked is kell jó pár hét mire képes leszel rá de sikerülni fog ha nem nézel vissza.

Remélem motivál amit leírtam mert hidd el megéri leszokni mert teljesen más minden azóta és jól érzem magam és a fejfájások megszűntek mióta nem dohányzom és nem gyógyszerezek mert migrén szerű fejfájások is gyötörtek viszonyleg gyakran.

Sok sikert!

2021. júl. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!