Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszio szorongas miatt...

Depresszio szorongas miatt bezarkoztam a lakasba majdnem egy evig ki se jottem teljesen tonkre mentem csak en vagyok ilyen cipoben?

Figyelt kérdés
2021. júl. 3. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:

HM..én nem éreztem súlyos depresszionak amiben vagyok vagy voltam..de válás után én nem csináltam semmit csak elmentem dolgozni meg a kutyákat sétáltatni...semmi mást. Feküdtem az ágyon és zenét hallgattam vagy sorozatot néztem..később kialakult az éveszavarom (tuleves)..nagyon vágyom arra ,hogy olyan legyek mint mint egy 'normalis' ember..menjek ide oda élvezzem az életet.. 2015 Ben váltam el...épp hogy nyitottam volna jött a covid

...most még elvesztettem az Anyukámat és érzem hogy zárok befelé megint :(

2021. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szorongás panikrohamot elfelejtettem beleírni. Az is volt..ezek miatt gyomorfajas is, gyomorgyulladas is kialakult sajnos
2021. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A medve meg téli álmot alszik, néhány hónapig az se jön ki a barlangjából,szóval nem csak te vagy ilyen cipőben,ha ez vígasztal. Nekem is volt depressziós, szorongós korszakom de dolgozni azért bejártam attól még. Ha már full szarul érzem magam akkor mindegy hogy hol vagyok, otthon is fos, a gyárban is fos de ott legalább keresek annyi lóvét hogy ne dögöljek éhen. Szóval a racionális gondolkodás legalább alap szinten működik nálam a legsötétebb órákban is. Ha te is átgondolnád a helyzetedet akkor rájönnél hogy ezzel az önkéntes szobafogsággal semmit nem fogsz elérni, ezzel te nem fogod jobb irányba terelni az életedet. Sőt ettől csak méginkább elveszettnek és idegennek fogod érezni magadat ha visszatérsz majd a közösségi életbe. Szinte mindenki életében vannak időszakok amikor nagyon lent van az ember. Ezeken egyszerűen túl kell lenni. Megint csak a racionális megközelítést ajánlom figyelmedbe. A mozgás köztudottan stresszoldó, ezen felül a fizikai megerőltetés során endorfin, boldogsághormon szabadul fel az izomfájdalom, a szenvedés ellensúlyozására. A napsütésre is szüksége van a testnek, elengedhetetlen a normális hormonális működéshez. Az pedig a jó közérzethez. Minden mindennel összefügg. Ha te csak ülsz a befüggönyzött szobában és semmi mást nem csinálsz akkor ne várj változást. A változás onnantól kezdődik hogy kilépsz az ajtón. Ez pedig csak rajtad múlik, senki máson. Neked kell eldöntened hogy bevállalod azokat a nehézségeket amik a normális élethez vezető úton várnak rád. Ez a te feladatod és a te felelősséged. Remélem hogy lesz merszed kinyitni az új életedhez vezető ajtót.
2021. júl. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!