Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lamolep tapasztalatok bipolári...

Lamolep tapasztalatok bipoláris zavarra?

Figyelt kérdés

2021. júl. 3. 23:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%

[link]


Egyébként miért írtad be a nyugtatót és az antidepit? Ezzel az erővel az antipszichotikumot és a hangulatstabilizálót is beírhattad volna.

Meg a depresszió mellé a mániát.

2021. júl. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem rossz volt. Amúgy egy nagyon jó szernek számít.
2021. júl. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1 válaszoló: Gondoltam így előbb rátalálnak a kérdésemre. Köszi a választ, elolvastam a véleményeket. :)

2 válaszoló: sajnálom hogy neked nem hatott :/

2021. júl. 3. 23:57
 4/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm, ugyanaz vagyok. :)

Na és mennyit kell majd szedned?

2021. júl. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Lamollepp nem nyugtató,ez a gyógyszer epilepsziára való.
2021. júl. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

5

És bipoláris betegségre, mint hangulatstabilizáló.

2021. júl. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jó, mellékhatása sincs. Bár egy idő után sajnos muszáj volt mellé antidepresszánst is felírni. Ezekkel most egész okén vagyok.
2021. júl. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Allergiás lettem rá, a szám tele lett kiütésekkel, mindezt 2 hét szedés után (nagyon kis dózissal kezdtem pedig).

Éjjelente furcsa képzelgéseim voltak tőle, pl. hogy a fekete árnyak megtámadnak stb.


Én nem hiszek ezekben a szerekben, a problémákat nem tüntetik el, csak helyettesítik más problémákkal.


Nekem 3 orvos azt mondta, hogy bipoláris zavarom van, de évek óta gyógyszer nélkül vagyok, és kisebb hangulatingadozásokon kívül semmi bajom. Szerintem ez az egész bipoláris dolog is sokkal ritkább, mint ahány emberre ráfogják.

2021. júl. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
50 mg, szerintem majd emelik az adagot, jövőhéten kell visszamennem. Egyébként mellé Helexet írtak fel(0,5 mg), de annak egyáltalán nem érzem a hatását. Arra kaptam hogyha az utcára kimegyek, vagy emberek közé, ne legyek rosszul. Sokszor van pánikrohamom és ami a legidegesítőbb az az, hogy ha sétálok az utcán, úgy érzem,hogy görcsbe állnak a lábaim, mintha minden lépésnél elakarnék esni. Aztán van a beszédhiba, ez kb 1-2 éve jött ki, mintha nem tudnám rendesen kimondani a szavakat, ha idegennel beszélgetek, mintha összeakadna a nyelvem. És még soksok tünet, amik megkeserítik az életemet. Utolsó válaszoló-én is évekig erősködtem, hogy nekem nem kell gyógyszer, se terápia pedig a betegség miatt 2015 óta munkanélküli vagyok, ha találtam is állást kb.2-3 hónapig bírtam. Na és a hangulatingadozások, hogy egyszer jön az eufória, aztán a mélypont kikészítették az idegrendszerem, de még mindig ragaszkodtam ahhoz, hogy gyógyszerek nélkül meggyógyulok, aztán jött a telefonhívás egy hónapja, hogy a bátyám öngyilkos lett. Igen, Ő is szentül hitte, hogy egyedül, terápia és gyógyszerek nélkül meggyógyíthatja magát. Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 4. 13:52
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát én annó elmentem ezerféle orvoshoz, szedtem sokfajta gyógyszert, de semmi javulás, sőt. Súlyos ezrek mentek a semmiért. Nem tudom, én egy olyan pszichiológust/pszichiátert nem találtam, aki valóban képes megfelelő terápiában részesíteni. A kedvencem az volt, amikor befüvezve ült és majdnem elaludt, végig ásítozta az egészet. Mindez Budapest belvárosában egy felkapott rendelőben :))


Nyilván vannak súlyos esetek, de a hazai pszichiátriai ellátással kitörölheti az ember.

2021. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!