Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki volt már depressziós, az...

Aki volt már depressziós, az kigyógyult belőle?

Figyelt kérdés
Ha voltál már valaha depressziós (vagy valamilyen hasonló mentális beteg) ki tudtál gyógyulni belőle teljesen? És ha igen, hogyan? Mi segített? Gyógyszerek, pszichológus, család / barátok / pasi / barátnő, programok velük vagy csak hosszú beszélgetések, vagy környezetváltozás, utazás, új emberek? Ha nem, akkor csak együtt élsz vele? Vagy egyre rosszabb? Vagy esetleg volt visszaesésed (hogy kigyógyultál és utána újra rosszul lettél)?

2021. júl. 4. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Én depi szoktam lenni, az első volt igazán durva, napokig fel sem keltem, nagyon rosszul voltam, az sem érdekelt hogy emiatt kirúgtak az állásomból (egyedül éltem albérletben). Aztán magamtól kellett rájönnöm, hogy mi ez és megbarátkozni azzal hogy vannak ilyen időszakok. Azóta is elő-elő fordul pár napig hogy van egy nehezebb időszak, de amióta tudatosabb vagyok ezzel kapcsolatban elég jól menedzselhető. Soha nem voltam vele orvosnál, gyógyszert sem szedtem rá soha.
2021. júl. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Sok sportolás, meg a rengeteg szabad levegőn, a természetben töltött idő. Ez a legjobb módja szerintem a jobb közérzet elérésének. A gyógyszer az hülyeség szerintem mert a problémát nem oldja meg csak tüneti kezelést nyújt, viszont legalább mérgezi a szervezetet. Ezen felül tudatos személyiségfejlesztés, önmagunk megismerése, a bennünk rejlő képességek kiaknázása a jó irány egy boldogabb élet felé.
2021. júl. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az alvás problémám miatt kell szednem gyógyszert, de ha kialszom magam akkor a másnap sokkal jobb. Nekem van egy kiskutyám aki mindig segít lelkileg És persze saját magamra számíthatok csak. Én introvertált vagyok szóval magamba megoldom a dolgokat. Rengeteg anyag van fent interneten YouTube on aki tud angolul az rengeteg információhoz hozzáférhet. És minden apró dologért hálásnak kell lenni mert nem mindenki olyan szerencsés mint mi, például valaki betegen születik satöbbi.. A természet nekem is segít,meg a könyvek, meg a zenehallgatás ,kreatív hobbik.
2021. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!