Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet bipoláris zavarom?...

Lehet bipoláris zavarom? Pszichológus nèlkül is kivergődhetek a mentális betegsègeimből? Használnak a hangulat javítók? Törtènet lent -->

Figyelt kérdés

Depressziv családból származom. Sokat költöztem. Külföldre is ki kerültem. Ott elhunyt az apám ès haza kerültem.

Gyerekkènt fogdostak. 14 évesen és 18-19 évesen megerőszakoltak.

Kb 12-13 èves koromban kezdődtek a depresszív fázisaim. Aztán komolyodtak. Depresszióba kerültem. (Szellemi ès testi tüneteim voltak. Pánikrohamok, a családom nem segített.) Volt olyan,hogy a tanárom elött összeestem,rám jött a roham. Nem segített,hanem arra buzditotta az osztalyt,hogy ez milyen vicces ès megrugdostak.

Fordultam néhányszor orvosokhoz,de aztan egyik percrol a masikra mashogy lettem,meggondoltam magam ès eltüntem. Leginkább a pánik rohamok miatt fordultam orvoshoz ès azèrt,mert hangokat hallottam.... 2020ban azonban annyira előtört egy rohamom,hogy beutaltak a pszichiátriára. Ott mindent elmondtam az orvosnak, de a teszteket máshogy válaszoltma meg ès a gyógyszereket is elutasítottam. Így elengedtek ès csak szorongásos,hangulatingadozásos betegnek tudtak be. Kaptam róla egy kisebb papírt.

Mindig jobban lettem,aztán rosszabbul. A hangok eltüntek már 2018ban. Nagyon ritkán vissza tèrnek. Egy ideig úgy gondoltam hogy mivel saját önerőből próbáltam kievickèlni a depresszióból, így mindig vissza fog tèrni egy kicsit talán. De egy ideje mást is èszre vettem magamon. Vannak időszakok,amikor nagyon kevès alvással (3) is beèrem ès egèsz nap pörgök, sokat beszèlek, aktív vagyok. Aztán utána el megy az èlettől is a kedvem. Pánik rohamok törnek rám, nincs kedvem a hobbijaimhoz, èlni sem,keveset beszèlek,nem akarok kimozdulni, össze - vissza alszok,túl sokat is nèha ès síró görcseim vannak. Először ezt betudtam a menstruációmnak. Majd kicsit elkezdtem körbe nézni a neten. Megtudtam,hogy a depressziós időszakokat a pajzsmirigy alulműködés is kiválthatja. (Pajzsmirigy alulműködéses vagyok) Viszont, sosem gondoltam rá, de az olvasottak alapján nagyon sok tènyező illik rám amit Bipoláris zavarban szenvedőkről írtak ès a tüneteim mindig visszatèrőek.

A dokimnak már szóltam a rohamokról règebben ès mikor erősebben rám törnek,akkor szólok neki ès ki ír egy kis időre táppénzre. Most is azon vagyok,de megoldást szeretnèk. Viszont nem pszichologussal..arra most egyáltalán nem tudnèk költeni.

Jah ès lehet fog hangulat javítót ajánlani a háziorvosom.

Ha van valami tapasztalatod a tèmában, vèlemènyed vagy tanácsod, kèrlek írd le.



2021. júl. 5. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

A te esetedben pszichoterápiára és gyógyszeres kezelésre van szükség. Másképp garantáltan nem fogsz rendbejönni...


Ne öndiagnosztizálj, a bipoláris zavart csak pszichiáter állapíthatja meg. Amennyiben ez lesz a diagnózis akkor is mindenképp a gyógyszer és terápia kombinációjára lesz szükség.

2021. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Pszichiáterek is csak találgatnak legtöbbször, ennyi traumával inkább PTSD-d lehet, nem valami veleszületett masszív pszichiátriai betegség, mert akkor a zártosztályon töltenéd a napjaidat. (igaz ott is sok félrediagnosztizált van)
2021. júl. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Majdnem be is kerültem oda.
2021. júl. 6. 14:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Terápia és gyógyszerek nélkül (ha valóban bipoláris vagy) a poklot és a mennyországot fogod járni felváltva. A bipoláris zavar gyógyíthatatlan, a tüneteit lehet enyhíteni és megtanulni kezelni. Kialakíthatsz egyfajta életstílust ami által megkezölelítőleg stabil leszel, de ez nem azt jelenti hogy teljesen tünetmentes.

Nekem elképesztően sok szenvedésbe, tönkrement párkapcsolatokba, különböző drogfüggőségekbe, alkoholizálásba és önpusztításba került, hogy beismerjem hogy ez így nem mehet tovább. Tedd meg magadnak azt a szívességet és menj el pszichológushoz mihamarabb.

2021. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Oh és hangulatjavítót semmiképp ne írjon az orvos!! Hangulatstabilizálóra van szükséged, ha antidepresszánst kapsz az egyenes út lesz egy istentelen erős és jóeséllyel veszélyes mánikus epizódba! Tudom nagyon jól, hogy mennyire jó érzés a mánia, de teljesen kiszámíthatatlan leszel tőle, könnyen lehet hogy kórházban, utcán vagy zártosztályon fogsz kikötni. Arról nem is beszélve, hogy ami felmegy annak egyszer le is kell jönnie és ha egy hangulatjavító fűtötte mániából crashelni fogsz egy depresszív epizódba azt hidd el hogy nem fogod megköszönni.
2021. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!