Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen szkizoid személyiségzav...

Milyen szkizoid személyiségzavarosnak lenni?

Figyelt kérdés
Annak a véleményére vagyok kíváncsi, akit ezzel a személyiségzavarral diagnosztizáltak, vagy aki gyanítja magán. Szívesen olvasok véleményt olyanoktól is, akik ismernek ilyen embert.

2021. júl. 7. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Szabadkoznom kell mert nem vagyok szkizoid de ismertem valakit aki igen. A srác képes volt egy tucat köptetőt meginni hogy betépjen és az elmondása szerint azért csinálta hogy érezni tudjon valamit. Azon kívül shoegaze meg harsh noise zenéket hallgatott egész nap a szobájában. Nagyon szar lehet ez az állapot hogy egy kicsi örömöt vagy bánatot sem tudnak érezni.
2021. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Engem rejtett szkizoid személyiségzavarral diagnosztizált a pszichiáter. Nem vagyok az a tipikus otthonülős, depressziós, érzelemmentes ember, de kerülöm az intim kapcsolatokat, félek a közelségtől, és legtöbbször csak a fantáziáimban élem ki azt, amit a legtöbb normális ember a valóságban.


Először nem stimmelt a diagnózis, hiszen nem izolálom el magam a társadalomtól, sem az emberektől, de utána elmagyarázta a pszichiáter, hogy ne az interneten olvasgassak, mert ott csak nagyon felszínesen érintik a témát.

2021. júl. 7. 15:32
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Az öcsém volt ilyen beteg. Beképzelt magának dolgokat, nem létező alakokat látott. Állandómozgás kényszere volt. Nem lehetett egyedül hagyni a lakásban, mert nem volt veszélyérzete stb. Rendszeresen szedte a gyógyszereket, de még így is egy-két havonta be kellett mennie a kórházba. Ahogy idősödött, úgy lett egyre rosszabb az állapota.
2021. júl. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A tiéd talán a jobbik eset. Sajnálom hogy át kell ezt élned a szkizoidizmust de a jó oldala hogy kimész az emberek közé és éled az életedet.

Én depressziós voltam pár évig és be voltam zárkózva a szobámba. Féltem kimenni az utcára az emberek közé. Pszichológussal úgy nagyjából már jól vagyok, egyetemet is lassan elvégzem.

Nem kívánom senkinek sem azt az állapotot hogy úgy érezze, el kelljen zárkóznia a külvilágtól.

2021. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3: szerintem ez nem szkizoid személyiségzavar, sőt nem is személyiségzavar, hanem valamilyen pszichózis, vagy paranoia.
2021. júl. 7. 16:07
 6/6 A kérdező kommentje:

4: én is sajnálom, hogy át kellett élned a depressziót. Velem csinált a pszichiáterem mindenféle tesztet, de szerencsére sem a depresszió, sem valamilyen komoly pszichiátriai zavar nem jött ki.


Én nem érzem magam rosszul a bőrömben, mert nekem az a normális, ha egyedül vagyok, eleinte azt hittem súlyosan introvertált vagyok. A pszichiáterhez nyugtatóért mentem, mert kikészített a vizsgaidőszak, és ott derült ki tesztek és pár beszélgetés után, hogy szkizoid vagyok.

2021. júl. 7. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!