Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochonder vagyok? Mit tegyek?

Hipochonder vagyok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv!

Kérdésem volna, szerintetek ez hipochondriának minősül-e:

Sosem voltam beteges. Anno érettségi évében pánik szerű tüneteim voltak, azt hittem szívbeteg vagyok és folyton a pulzusom számoltam, ez így hónapokig ment.

Majd tavaly enyhe emésztési panaszaim lettek, puffadás és laza széklet napi egyszer, általában reggel. Mindenki azt mondta nekem ez semmi és túlaggódom, mert 1 hét után azt gondoltam én crohnos vagyok vagy ilyesmi, mert utána olvastam..Tudom, hiba volt.

Háziorvos, onnét intolerancia teszt, kijött a tejfehérje. Diétáztam, egy darabig jobb volt, néha napokra megint. Nem nyugodtam meg, de szüleim szerint már idegi alapon okoztam néha a hasmenést (ami nem is az volt, mert napi 1 alkalom mindig) túlságosan válogattam már mit eszek stb. Gasztrós megnézett gluténra, teljes gasztró vérkép pajzsmiriggyel, minden jó. Azt mondták a napi 1 székelés amúgy is normál, néha ez lehet lazább.

Aztán ennek tetejébe ami újra beszaratott, kevés élénk vér a széklet tetején. Ezzel találtam magamon még egy tünetet, párszor láttam már, nem bírtam mással foglalkozni, folyton oldalakat néztem erről, paráztam. Elmentem proktológiára magánba, aki azt mondta a nyílásnál van egy pici kis kripta gyulladás amit folyton felsérthetett a széklet és onnét eredt, nyugodjak meg, írt is rá valamit.

De én még mindig képes vagyok parázni, hogy mi van ha valami komoly..

Jogos, vagy ez már tényleg hipochondria és kezelésre szorulok? Nem akarok a szeretteim agyára menni.



2021. júl. 7. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Hipochondria, én is ezzel küzdök. Kegyetlen sajnos, még most próbálj meg errôl leszokni, mert késôbb ennél durvább lesz.
2021. júl. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Te elmentél ezzel szakemberhez? Úgy érzem, hogy ördögi kör szinte már. Ha napokig/hetekig jól vagyok jobban megfeledkezem. Majd ha valamitől véletlen rosszabb lenne a hasam, megy a parázás.

Kivétel nélkül mindenki azt mondja nekem, hogy én túlzom el és a lehet a stressztől inkább már ibs-em van..

2021. júl. 7. 17:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Most megyek, mert már nem tudok vele együtt élni. Nekem fizikai tüneteim is vannak, sajnos minden nap. 3 hónapja tart, kivizsgáltattam magam, semmit nem találtak.
2021. júl. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ooh basszus ezt átérzem.. De amúgy hallottam is én erről, hogy a hipochondria azért nagyon rossz, mert tényleg produkálsz tüneteket! Az agyad elhiteti.

Bocs, hogy rákérdezek, de nálad mi a probléma, ami miatt felmerült?

2021. júl. 7. 19:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem mellkasszorítással, magas pulzus, lábremegés, fejfájással kezdôdött, azt hittem szívinfarktus, mentôk bevittek kórházba, minden rendben volt, aztán utána egyszer egyedül voltam otthon, és megint rosszul lettem, teljes pánik.

Aztán kezdtek megjelenni fizikai tünetek, elkezdtem utána olvasni, aztán mára hipochonder lettem, parázok mindentôl. :D voltam sok kivizsgáláson, rákot kerestek, mert fogytam a semmibôl 10 kg-t, úgy h ettem rendesen, de semmi. Így most már pszichiàter a kövi lépés

2021. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azta az úgy nem semmi.. Az agy miket nem tud produkálni. Remélem segít neked majd! Én már azért gondolkozom a dolgon, mert újra és újra ez van a fejemben, a félelem, hogy mégis komoly krónikus betegségem lehet, csak nem merült fel sehol. Egyszerűen van már, hogy beszélgetek valakivel és kizónálok, arra leszek figyelmes, megint azon kattogok.
2021. júl. 7. 23:55
 7/9 anonim válasza:
100%

Én mikor àltalánosba jártam akkor voltam nagyon hypochonder,aztán évekig semmi,nem olyan régen megint előjött, de már sokkal jobb megint. Elég sok mindentől függ

Ha gondolod írj,aztàn leírom a tapasztalataimat,hátha tud neked segíteni

2021. júl. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ugyanígy volt ez nálam is!(:

Rendben majd írok neked

2021. júl. 8. 07:47
 9/9 anonim válasza:
Sziasztok én is ezen gondolkodtam hogy lehet hogy hipohonder vagyok hónapok óta fáj a torkom szedtem minden féle kezelést voltam 4 fül orr gégész nél de semmi vérvétel is rendben volt annyi derült ki hogy gombám van meg poratka alergiám de még mindig fáj a torkom és állandóan ezen agyalok meg olvasom egész nap hogy mitől lehet ha meg nem fáj akkor elkezdek azon gondolkodni hogy na elmúlt nem fáj és ahogy eszembe jut már fáj is megint és megint arra gondolok hogy orvoshoz kellene menjek megint szerintetek hipohonder vagyok? És mit lehet tenni ha igen? És létezik hogy csak bemeselem magamnak és nem is fáj de mondjuk pirosnak piros a torkom és attol retegek hogy rákos vagyok mert van hogy fáj a nyelvem meg az összes fogam de utána elmúlik és semmi csak ez az állandó zavaró torok érzés nem tudom mit csináljak már vele 30 éves vagyok és cigizek
2021. júl. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!