Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelhetném a borderlin...

Hogyan kezelhetném a borderline-hoz hasonló problémáimat?

Figyelt kérdés

Érzelmi instabilitás, olykor depresszió, máskor euforikus boldogság... Hirtelen indulatok, harag, verbális bántalmazás, máskor pedig hihetetlen bűntudat ezek miatt.


Igazabol ezek főleg párkapcsolatban jelentkeznek, és már nem az első párkapcsolat. Konyhanyelven igazából úgy fogalmaznám meg, hogy hihetetlen hisztis vagyok és ha valami apróságot csinál a másik, amivel megbant, képes vagyok hatalmas drámát csinálni.


Nagyon gáz az egész, de egyszerűen az érzelmek és indulatok elragadnak és nem vagyok racionális, túlzó módon kezelem a negatív érzéseket (pozitivakat is, de ugye azt általában nem szokták problemanak érezni).


Nagyon szenvedek saját magamtól... Több kapcsolatom miattam ment tönkre. És most együtt vagyok egy férfival pár hónapja és most kezdodnek is vele a problémák...


Nagyon rossz ez, tiszta feszült vagyok a veszekedésektől, étvágyam sincs, folyamatosan fogyok. Korábban is ez volt, a korábbi kapcsolataim alatt is lefogytam az idegességtől, nem volt étvágyam.


Pszichológusra sajnos nincs pénzem... Szóval esetleg bármi tipp, otthoni gyógymód, könyv, film, bármi, ami segíthet?


Köszönöm szépen



2021. júl. 8. 00:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológust nem csak pénzért tudsz igénybe venni. Keresd fel a háziorvost, mondd el neki a problémád és ő el tud küldeni.


Amúgy hasonló típus vagyok.

2021. júl. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmilyen "házi gyógymód", itt csak szakember tud segíteni. Ez nem egy enyhe depresszió, amit otthoni megoldásokkal is rendbe lehet tenni. A személyiségzavarok kezeléséhez intenzív pszichoterápiára van szükség. Kérj időpontot a területileg illetékes pszichiátriai gondozóba.
2021. júl. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!