Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyen egy kicsit jobb...

Hogyan legyen egy kicsit jobb kedvem?

Figyelt kérdés

Hosszú történet, de az utóbbi bő fél évben nem vagyok a toppon lelkileg, szorongással küzdök, az egésznek a gyökere a vírushelyzet, az váltotta ki, amiatt változtam meg. Hol durvább a szorongás, hol kicsit enyhébb, de valamilyen szinten mindig velem van és testi tüneteim is szoktak lenni.

Például a múlthéten meg júniusban egészen okés volt, aztán most egy olyan 2 napja borzalmasan érzem magam, minden bajom van, nem jó a közérzetem, nem tudom leállítani a gondolataimat sem. Tegnapelőtt hányingerem volt, tegnap ezért is kevesebbet ettem, óvatosabb voltam, aztán pedig fájt a fejem, de ennek ellenére is rávettem magam, hogy anyukámmal kimozduljunk valahova, elmentünk egy üzletig, de nem éreztem jól magam, picit szédelegtem, így jöttünk el és mentünk haza. Most pedig nemsokára megyünk nyaralni egy kicsit és ettől is tartok, mert nem vagyok jó passzban, nem vagyok lelkes, nincs is kedvem hozzá, de nem akarom elrontani anyukám kedvét. Egyszerűen nem tudok jelenleg jó pofát vágni semmihez, legszívesebben egész nap csak feküdnék és sírnék.

Legutóbb decemberben volt hasonló időszakom, amikor kb. 5 napig iszonyatosan rosszul éreztem magam, egy pozitív gondolatom nem volt, nagyrészt csak fetrengtem, sírtam, gyengének éreztem magam, nem volt étvágyam, alig ettem valamit.



2021. júl. 8. 11:42
 1/2 A kérdező kommentje:
Próbálom elterelni a gondolataimat, pl. nyelvtanulással, de nem bírok koncentrálni.
2021. júl. 8. 11:44
 2/2 anonim ***** válasza:
Olvassál,keress szellemi megoldást a problémára. Valamilyen világnézetet,megküzdési stratégiát,ami segítségével értelmezni tudod ezt a vírushelyzetet,és hogy érd el hogy ne hasson rád ilyen rosszul.
2021. júl. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!