Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék tenni, hogy amikor...

Mit tudnék tenni, hogy amikor antipszcihotikumot veszek be akkor ne legyen szedáltság érzetem?

Figyelt kérdés

Esténként egy tabletta perdoxot kell beszednem. A problémám az, hogy már többször is voltak kisebb jellegű vitáim ami miatt engem szedált a gyógyszer és képtelen voltam ébren maradni. Ma este sem bírtam volna ébren lenni, de 40 perccel később vettem be a gyógyszert és ittam nemrég kávét is hogy tovább ébren tudjak maradni és ezzel ne alakuljon ki újabb vita vagy félreértés.


Erről én tehetek? Vagy miért van az, hogy belém kötnek a szüleim amiért én a gyógyszer bevételt követő fél órában már alszom is?

Ha én tehetek róla, mit tudnék tenni ellene? Gyanítom az esti kávé nem igazán tesz jót.



2021. júl. 8. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hogy az antipszichotikum leszedál... Nekem 3-4 hét volt, mire annyira hozzászokott a szervezetem, hogy a bevétele után nem aludtam el pár percen belül.
2021. júl. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én lassan már egy éve szedem és még mindig nem szokott hozzá a testem.
2021. júl. 8. 23:34
 3/7 anonim ***** válasza:
beszélj az orvosoddal, hátha tudja vagy a gyógyszer adagját csökkenteni vagy másik gyógyszert felírni. Rengeteg antipszichotikum van, lehet, hogy egy másik jobb lesz neked.
2021. júl. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért nem szólsz a pszichiáterednek? Az adagolási időn nem tudsz változtatni? Ha igen, akkor vedd be alvás előtt.
2021. júl. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Eredetileg 3 mg -ot szedtem, ezt lecsökkentettük 0.75 mg -ra a pszcihiáterrel. Viszont ez még ugyan úgy szedál. Felírt nekem aripiprazolt, ami állítólag nem szedál. Annál szedációt nem tapasztalok, de a perdoxot szednem kell mert csak az segít. Még meglett próbálva az olanzapin és a clonazepám. Azok viszont brutálisan leszedáltak. Beszélni se tudtam normálisan, konkrétan a számat se bírtam normálisan mozgatni.


Szóval jelenleg ott tartunk, hogy a pszcihiáter azt javasolja nekem hogy viseljem el a szedációt. Valószínűleg (de ezt csak én gondolom) a szervezetem szimplán nem bírja ezeket az antipszchihotikumokat.


Az adagolás módosításával az a baj, hogy bőven már két órával korábban is borzasztó mély hangulatban vagyok, tehát olyan nem megoldható hogy később vegyem be, mert az azzal járna hogy növelni kéne a mg -okat, az pedig mégjobban leszedál.

2021. júl. 8. 23:56
 6/7 xxxcsillag ***** válasza:
Egy ideig én is szedtem antidepresszánst.Nagyon elhíztam Tőle.Nálad nincs ilyen mellékhatás?
2021. júl. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szerencsére nem hízok tőle
2021. júl. 9. 07:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!