Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik bármilyen megbízható...

Létezik bármilyen megbízható lelkisegély vagy app, vagy bárki akihez fordulhatnék és meghallgatna vagy tanácsot adna?. Nem tudok és nem is akarok tovább így élni!

Figyelt kérdés
Fél éve elvesztettem anyukámat egyik napról a másikra, előtte végignéztem ahogy leépül mert én gondoztam. rajta kívül csak a nagymamám van aki miatt igyekeztem erős maradni, de ez rá ment a mentális egészségemre, barátaim nincsenek a közelben, jelenleg munkám sincs. Az elmúlt hetekben elkezdtem rettegni mindentől, halálfélelmem, pánikrohamaim vannak, szorongok, és rettegek hogy úgy halok meg ahogy anya is. Már nem érzek boldogságot, és nincsenek álmaim sem. Nincs kivel beszélnem, orvos sürgősséggel is csak szeptemberben tud fogadni, szeretnék változtatni vagy legalább beszélni valakivel aki türelmesen meghallgat és nem taszít még mélyebbre. Ha bárki tud segíteni nekem... kérem írjon írj!

2021. júl. 9. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.


Mivel nincs pénzed, így az lenne ajánlatos ha elmennél háziorvoshoz aki beutal téged pszichiáterhez. Ő felfog írni neked gyógyszert ami lenyugtat majd. Sajnos ezt a problémát leginkább terápiával fogod tudni kezelni.

Ha van valamennyi pénzed akkor érdemes lenne könyvet olvasni gyászfeldolgozás témában.

A nem érzel boldogságot és nincsenek álmaid szöveg az a depresszió miatt van. Ha elmúlik, visszatér minden.


Egy jó könyv csodát tud tenni. Jó önsegítő és megismerheted a problémáid forrását és kezelni is megtanit azokat..De egy szakember a prioritás.


Vannak lelkisegély vonalak, akiket hívhatsz. Ha van bármilyen barátod akivel öszinte a kapcsolatod és még nem tetted meg akkor mond el nekik. Ha sírnod kell sírj, ha ütnöd kell üss valamit.


Ha gondolod akár nekem is kiírhatod magadból privátban. Sok sikert.

2021. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Cubina ***** válasza:
100%

Szia! Részvétem anyukád miatt, egy ilyen veszteséget nem könnyű feldolgozni, de fél év után azért egy picit enyhülnie kellene.

A fő gond az, hogy nincs munkád, így nincs mivel elfoglalni magad és elterelni a gondolataidat, ezért csak magaddal foglalkozol és mindenen kattogsz. Tudom milyen ez, volt benne részem sajnos, és a munka+pénzhiány mellett még nagyon súlyos beteg is voltam.


Ha anyagi gondjaid vannak, akkor próbálj olyan nyári munkát elvállalni, ahol emberek között vagy (fagyizó, cukrászda, büfé, stb.), le vannak kötve a gondolataid és nincs időd magadra.


Ha nincsenek anyagi gondjaid, jelentkezz valamilyen önkéntes munkára, ami érdekel. A lényeg, hogy ne magadra koncentrálj, hanem másokra. Segíts másoknak, attól a lelked is felvidul. Magányos, elhagyatott Időseknek bevásárlás, gyógyszerkiváltás, beszélgetés, stb. Ezektől mind jobban érzi magát a lélek. Azé is, akinek segítesz, és a sajátod is gyógyul közben.


Gondolj az idős nagymamádra.. Ő hogy érezheti magát? Neki sincs senkije rajtad kívül? Esetleg nem esne jól neki is egy kis törődés, most hogy elveszítette a lányát/menyét?


Vegyél kutyát, ők a legjobb gyógyszer! Persze csak akkor, ha valóban szereted őket, és van időd egy kutyus napi háromszori sétáltatására, nevelgetésére, vele való törődésre, játékra. Annyi szeretetet adnak, mint amennyit 10 ember sem. :)

Arról nem beszélve, hogy milyen könnyű kutyával ismerkedni. Én például ritkán sétáltatok egyedül, mert egy másik kutyás (akár idegen is) hozzám csapódik menet közben. :) Persze ez nyilván inkább lakótelepre érvényes.


De ha családi házban élsz, akkor is nagy lelki támasz a kutyus, és lehet menni vele olyan helyekre, ahol kutyás programok vannak, vagy kutyasétáltató parkokba.


Ha van kedved, nekem írhatsz bármikor, én nem foglak lehúzni.


Fel a fejjel, lesz ez még így se. :)

2021. júl. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Nekem egymás után halt meg anyukám és nagymamám pár éve, több mint két évem ment el a gondozásra, és végignéztem azt is, ahogy nagymamám totálisan leépül, meg sem ismert már a végén, beszélni is alig tudott... Életem legnehezebb időszaka volt, úgyhogy azt hiszem, el tudom képzelni, min mentél, min mész keresztül. Írj rám privit, ha van kedved beszélni bármilyen formában, nagyon szívesen meghallgatlak és segítek, ha tudok.
2021. júl. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Cubina nagyon jól összefoglalta, el kell valahogy terelni a figyelmedet a nap nagy részében. Persze ki is kell írni, beszélni magadból. Próbálj hasonló cipőben járó embereket találni, akár amerre jársz-kelsz, akár esetleg a neten (pl. Facebook csoportok). Láthatod majd, hogy nem vagy egyedül a helyzeteddel, és ahogy mások is feldolgozták, előbb-utóbb te is fel fogod. Ez is egy jó ötlet volt, hogy ezt a kérdést kiírtad. Én sajnos nemigen lennék értő hallgató, mert nem éltem át hasonló helyzetet. Esetleg ha van konkrét kérdésed, érzésed, más kategóriában is próbálkozhatsz, hátha találsz hasonló embereket.
2021. júl. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!