Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan enyhíthet valaki a...

Hogyan enyhíthet valaki a szociofóbián?

Figyelt kérdés

Szociofóbiás vagyok.

Mindig is félénk, visszahúzódó voltam de már egyre komolyabb ez a dolog.

Jobban tartok az emberektől, bizalmatlanabb vagyok, kevesebbet beszélek, nehezebben találok témát másokkal. Sokszor zavarba jövök.

Még az utcán és a boltban is rosszul érzem magam, úgy érzem mindenki engem figyel. Ilyenkor erősen izzadok.

Most biztos úgy tűnik h egy kalap sz*r az életem és egy remete vagyok, de ez nem igaz.

Egyszerűen nem igazán vágyom mindig társaságra.

Nem tudom mit tehetnék ez ellen, nem sok minden változott, szóval nincs konkrét változás, amiért ez tovább fajulhatott. De megtörtént

Egyébként fiatal lány vagyok



2021. júl. 9. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Van 1-2 barátod, barátnőd?

Családoddal jó viszonyt ápolsz?

Keress valami alapot amiből elkezdheted az építkezést.

2021. júl. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2021. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre való a pszichológus és saját magadba is bátorságot kell öntened. Apró lépésekben kell kezdeményezned, pl megkérdezni az utcán, hány óra vagy hol van ez és ez az utca, apró beszélgetést indítani a boltpénztárban akár csak arról is, hogy milyen sok apród van és az milyen nehéz, vagy csak megkérdezni valamiről, hogy mennyibe kerül és megállapítani, hogy drága, vagy szidni a kánikulát. Észre fogod venni, hogy senki nem harapta le az orrod, hanem simán megkapod a kért felvilágosítást. Az emberek nem harapósak. Senkinek nem célja, hogy téged megegyen reggelire. Az iskolában/munkahelyen is szólj másokhoz, akár csak 1 mondatot. Lehet, hogy nehéz, de csak te tudod ezt a munkát elvégezni. És olvasd el Almási Kitti Bátran élni című könyvét.
2021. júl. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem exem hasonló és én is valamennyire ilyen vagyok. Ha dolgozol rajta vagy csak haladsz előre az élettel szerintem egyszerűbb lesz. Meg tudsz olyan barátokat/barátot találni akik elfogadnak ahogy vagy én pl az exemmel ha nem érezte jól magát beszélgetéshez akkor csak szüneteltük 1-2 napot vagy ha egymás mellett voltunk csak csendben ültünk és csináltuk amit csináltunk.

Az izzadás részt nagyon átérzem akármikor megyek egy boltba mire kijövök úgy nézek ki mint ha a bolt test olajozást árulna én meg megvettem.

21/F

2021. júl. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!