Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a gond velem?

Mi lehet a gond velem?

Figyelt kérdés

Én szociális szorongásra gyanakszom a tüneteim szerint de nem vagyok benne biztos. Nagyon nem szeretek beszélgetni, mert sokszor kínos és egyáltalán nem érdekelnek az ilyen semmitmondó témák amikről más emberek órákat tudnak beszélni én meg 1 mondattal lezavarom.Nagyon rosszul érzem magam ha valamit több ember előtt kell csinálnom, pl prezentáció, felelés, vagy olyan egyszerű dolog mint a bevásárlás. Az utcán ha megyek általába lehajtott fejjel megyek és az embereket se merek sokáig mások szemébe nézni. Sokszor kisebbségi érzésem is van. Annyira félek a szociális dolgoktól hogy inkább legszívesebben mindig otthon lennék hogy elkerüljem ezeket. A beszédem meg sokszor halk, monoton olyan gépies nagyon nem szeretem, ha nem figyelek rá hogy hangosabban beszéljek, és alig találom sokszor a szavakat, néha össze vissza mondok valamit ha zavarba vagyok. Egyszer volt egy randim de nagyon nagyon zavarban voltam legszívesebben menekültem volna, mintha mindeki nézett volna, és ez olyan rossz mert amúgy vágynék kapcsolatra is de lehetetlennek érzem. Sok mindentől szorongok ha mondjuk el kell menni venni valamit már legyártok 100 gondolatot hogy mi fog rosszul sikerülni. + Ha beszélek emberekkel valahogy mintha nem vennének komolyan, vagy megmosolyognak még a családba is. Ez nem tudom miért lehet hogy csak én látom így és ezt is beképzelem vagy mi nem is tudom megmagyarázni ezt az érzést. Fiatalabbnak tűnök a koromnál, olyan kisfiús fejem van.

Meg sokszor gondolkozom azon is hogy felesleges élni főleg így de nem tudnék öngyilkos lenni.

Nagyon rossz így élni mert teljesen leláncol ez a helyzet. Tudom aki nincs ilyen helyzetbe lehet komolyan se veszi de olyan rossz mint egy testi betegség. Sokszor próbáltam ebből kijönni, erőt venni magamon de semmi nem segít.


17f



2021. júl. 10. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

A leírtakban elég jól magamra ismertem,az öngyilkos gondolatokat kivéve,mert az nincs.Nekem is szociális fóbiám van.

Úgyhogy sajnálom,elég nagy valószínűséggel a te bajod is ez.

És azért sajnálom,mert pontosan tudom hogy mit érzel,és min mész keresztül.És hogy nem lesz egyszerű később sem.

Ezzel a problémával én nem lennék fiatal újra.Nem tudnám újra kezdeni,és ahol most te vagy felépíteni az életem.Bőven elég volt egyszer is.És sajnos még most is sok helyzetben uralkodik rajtam ez a betegség.De azért többnyire élhető,normális életet élek,tág keretek közt mozgok.De vannak hiányosságok.

Arra törekedj hogy ne szűkítsd a komfortzónádat,hanem inkább mindig tágítsd.Ne juss el odáig hogy a 4 fal közé szorulsz,mint egyesek ezzel a problémával!

2021. júl. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És nem értem miért alakult ki bennem ez a betegség vagy mindig is bennem volt nem tudom:(


Talán az is közrejátszott hogy kiskoromba bántott apám

2021. júl. 10. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:

"+ Ha beszélek emberekkel valahogy mintha nem vennének komolyan, vagy megmosolyognak még a családba is. "


Itt lehet a kulcs, illetve hogy bántott apukád. Azaz olyan szülői mintát hoztál a családból, ami rád negatív hatással van. El tudom képzelni azt is, hogy sosem dicsértek, ha valamiben jól teljesítettél átsiklottak felette. Nem vesznek komolyan, mert azt "csak" te mondod, kozben a

többi rokonoknak sokkal nagyobb jelentősséget tulajdonítanak. Míg sokkal inkább arra kéne mintát mutatniuk, hogy te hogyan tudj családon belül "érvenyesülni". Ha ez így van, akkor valószínűleg ennek köszönhető önértékelési zavar, valamilyen mértékű szociális fóbia. Ami természetesen torz!!


Tudatosítsd azt magadban, hogy amikor valamiben jó vagy, akkor valóban jó vagy!!! És az ott akkor annyi, és nincs hozzá az, hogy "de" "még" "és"... és olyan sincs, hogy semmiben nem vagy jó, max olyan, hogy meg kell találni! És te is vagy ugyanolyan értékű, mint a másik. Muszáj ezt valamennyire mintegy burokként felvenni, hogy később is tudj az élet többi területén érvényesülni, harcolni magadért. (Nyilván "ésszel", nem a szájkaratés, nekem senki ne mondja meg emberkékre gondoltam. :D)


Sokat segíthet olyan hobbi, amit szeretsz csinálni és több embert igényel. Pl. zenélés


Ha van kedved beszélgetni a témában, írj nyugodtan.


30N

2021. júl. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Fiatalabb koromban pont ugyanezt fogalmaztam volna meg èn is.. Az öngyilkossàggal együtt. Plusz èn a szökèst is bepróbàltam, amiből vègül csak egy napos túra lett, az akkori szintèn szàmkivetett bràtnőmmel.


kb 12 èves koromtól emlèkszem erre a szorongató, tehetetlen, egyedül vagyok èrzèsre.

Jelen esetben 36 èves vagyok.

Van egy fèrjem, bő 10 ève elvisel ès egy kislànyunk.

Nincs baràti társasàgom, nem bírom elviselni az olyan munka helyeket, ahol emberekkel kell foglalkoznom, holott empatikus ès humànus vagyok.. Jelenlegi legnagyobb fèlelmem, hogy a lànyom miatt emberekkel kell beszèlgetnem!

Ha ki kell mennem az utcára egyedül kb 1 vagy 1,5 óra a felkèszülès.

De arra jöttem rá, hogy csak rajtam múlik/múlott minden..

Èn nem akartam csak úgy feladni.. Akartam kalandot boldogsàgot ès lehet, hogy rengeteg kínos ès küzdelmes sokszor megalàzó szitun kellett keresztül mennem.. de megèrte!

Sokàig kerestem a hibàst is, ki az aki a lelki problèmàimról tehet..Sokàig tartott, míg valamennyire tovàbb lèptem mondjuk úgy"öngyógyítva". Jelenleg is èrzem szüksègèt egy jó szakira, de èrthető okoból egy ismeretlennel felvenni a kapcsolatot főleg, hogy nem kevès pènzbe is kerül, elèg nehèz.. Èn mèg is arra bíztatlak, ha nagyon kètsègbeejtőnek èrzed a hejzetet keres egy szakembert, aki segíteni tud. Vagy ha mèg magad próbàlkoznàl,mert mèg van benned craft, akko utcu neki keress egy embert az ismeretsègedben, akivel eltudsz kèpzelni pàr óra programot ès csinàlj valami olyat, ami kicsit nehezedre esik, (ezt te tudod mi) Ne engedd magadnak meg az agyalàst se, hogy alternatívàkat gyàrtson a rossz kimenetelekről.. Csak tedd meg. Ha valami oknàl fogva nem kedvezően alakul valami... Nem szabad azzal magad ostoroznod.

Remèlem sikerül megtalàlnod a neked megfelelő megoldàst, hogy erősebbnek magabiztosabbnak èrezd magad!

2021. júl. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanígy vagyok én is, minden igaz amit leirtál kivéve az öngyilkos gondolatok. Ma például egyedül be kellett mennem a sulimba valamit elintézni, már eleve annyira de annyira ideges voltam megkértem tesómat is, hogy kísérjen el de nem jött. Odaértem, bementem a portán és már a sírás kerülgetett. Mondta a nő, hogy máshova kell menni és elbőgtem magam:D
2021. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is szociális fóbiás vagyok és én is nagyon hasonló dolgokat tapasztalok.
2021. aug. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!