Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Relatív fiatal korom ellenére...

Relatív fiatal korom ellenére több krónikus betegségem is van. Miért neveznek sokan hipochondernek?

Figyelt kérdés
Reflux, talán krónikus orrmelléküreg-gyulladás, magas koleszterinszint, enyhe fülzúgás, olykor mélyről jövő köhögés, autoimmun gyanús bőrtünet. Havonta-kéthavonta felsőlégúti fertőzés, ezek évente-kétévente szövődményesek.
2021. júl. 11. 00:18
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
98%

Ezekről mindről van hivatalos diagnózisod, és folyamatosan monitorozva illetve kezelve vannak?

Abból ítélve kétlem, hogy van amelyikre azt mondod hogy "talán" és van amelyikre azt hogy "gyanús", tehát nincsenek diagnosztizálva, csak otthon öndiagnosztizálsz. Pontosan ezt nevezik hipochondriának, mikor az embernek nincsenek hivatalos iratok a kezében, nem kezelteti célirányosan az orvos által bizonyított betegségeit, csak folyamatosan arról beszél hogy mennyire beteg. Hogy ilyen baja van, olyan baja van.

2021. júl. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:

Az asztmáról van.

A refluxról se a gyerekorvos, se a felnőttorvos nem adott. Protonpumpa-gátlót szedettek, nem küldtek gasztroenterológushoz.

Hogy krákogás nélkül meg se tudok szólalni, tapasztalnád.

A krónikus orrmelléküreg-gyulladásról is van papírom, régebbi, de a tüneteim változatlanok.

A magas koleszterinről van.

A fülzúgásról nemrég tudtam meg, hogy elméletileg ez betegség jele és kivizsgálandó. Évek óta van.

A bőrtünetről egy héten belül lesz, képet már most tudok mutatni, állami bőrgyógyászhoz nehéz bejutni, a magánhoz meg most tudtam bejelentkezni cég által.



Komolyan, haldokolni kell, hogy egyesek elhiggyék, hogy 5 percem sincs tünet nélkül vagy anélkül is van emberekben ennyi empátia?!

2021. júl. 11. 00:31
 3/63 anonim ***** válasza:
76%
A magyar mentalitás hajlandó erre, hogy áhh, kutyabajod amíg tudsz járni. Lehet más úgy érzi, hogy csak panaszkodsz, nem tűnik nekik úgy, mintha nagy problémáid lennének. Szerintem ne idegesítsd fel magad ezen ennyire, ne mondd el másoknak, ennyi.
2021. júl. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:
Miért kifejezetten magyar mentalitás? Nem inkább 'emberi' mentalitás?
2021. júl. 11. 07:54
 5/63 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog ha embertársaid nem hiszik, a baj ott kezdődik ha az orvos nem vesz komolyan. Sajnos tapasztaltam, pedig még csak fiatal sem vagyok. Semmi perc alatt rám fogták, hogy pszichés alapon fáj.

Magyar vagy nem....nem tudhatjuk külföldön mindehhez hogyan állnak.

2021. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy túl sokat beszélsz ezekről és zavarja őket
2021. júl. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy túl sok lenne.
2021. júl. 11. 18:21
 8/63 anonim ***** válasza:
100%

A magas koleszterin lehet örökletes. Az összes többit a reflux magyaráz(hat)ja.

Első körben azt vedd nagyon komolyan, ne csak ppi-t szedj, hanem az életmódi dolgokat is igyekezz betartani. Tudom nehéz, de van aki képes rá. Neked is menni fog!

Jobbulást!

2021. júl. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem is szedek protonpumpa-gátlót.



Anno nem segített és anno 18 évesen arra is berágtam, hogy ki se vizsgáltak rendesen meg nulla életmódi tanácsot adtak. Ez vonatkozik a gyerekorvosra és később a felnőttorvosra is.



A rettentő sok csokin kívül kész vagyok betartani az étrendet, sőt oda is figyelek, csak az a bajom, hogy full szénhidrátgazdagok a reflux étrendek. Olyan ételek vannak benne, amiket én alapból igyekszem redukálni: tejtermékek, tészta, vörös húsok.

2021. júl. 13. 17:28
 10/63 A kérdező kommentje:

Most lesz vérvétel elvileg nemsokára magánban, azon kiderül, hogy áll a koleszterinem, 2 éve még a gyógyszerszedés határán állhattam.


Omega3-at javasolt az orvos anno, azt szedem is, igyekszem enni halat is rendszeresen, valamint az utóbbi időben szerencsére fogytam is.


A sztatinnak se örülnék 28 évesen, ráadásul legalább annyi rosszat hallani róla, mint a szteroidról.

2021. júl. 13. 17:32
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!