Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Relatív fiatal korom ellenére...

Relatív fiatal korom ellenére több krónikus betegségem is van. Miért neveznek sokan hipochondernek?

Figyelt kérdés
Reflux, talán krónikus orrmelléküreg-gyulladás, magas koleszterinszint, enyhe fülzúgás, olykor mélyről jövő köhögés, autoimmun gyanús bőrtünet. Havonta-kéthavonta felsőlégúti fertőzés, ezek évente-kétévente szövődményesek.
2021. júl. 11. 00:18
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az emberek hajlamosak olyat hipochondernek nevezni, aki minden egyes tünethez betegséget társít, fél mindentől, viszont ezt a másik fél nem tudja befogadni, azt gondolja, hogy ezt csak beképzeli. A hipochondria az inkább csak beképzelt betegség. Azt most itt nem tudjuk nálad ez a fennáll-e, de ha krónikus betegségekről beszélsz, akkor gondolom van mögötte orvosi diagnózis, az már nem hipochondria.
2021. júl. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:
A refluxot kimondta 2 orvos is, az orrmelléküreg-gyulladást kimondta egy, de lehet, hogy az nincs, de váladékosodás van. Az asztmát kimondták, leírták, de ott elhangzott olyan, hogy bizonyítani se tudja (se kizárni). A koleszterin látszik a vérképeken.
2021. júl. 13. 19:00
 13/63 anonim ***** válasza:
100%
Pl hogy evés után ne feküdj le, ne igyál szénsavasat,ne dohányozz stb. Nem csak az ételfajtákra kell figyelni refluxban. [link]
2021. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:

Most voltam orvosnál, aki egy rakás dolgot mondott el és írt is le illetve sok ételt már most fejből tudok.

Eddig hellyel-közzel tartottam be őket.

Az a baj, a tejcsoki és a sör a mindenem.

2021. júl. 18. 22:31
 15/63 A kérdező kommentje:

Apum megsiratott két hete, hogy hipchonder vagyok és hogyan képzelem, hogy betegnek tartom magam.


Erre itt ez a laborlelet:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__112..

2021. júl. 23. 09:40
 16/63 anonim ***** válasza:
Egyél sok zöldet (saláta, spenót, kel stb) az sokat használ a koleszterinszintnek (is).
2021. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 A kérdező kommentje:

Rengeteg ilyesmit eszem. Az utóbbi időben rengeteget. Most is itt a smoothie benne spenóttal, rukkolával sstb-vel.


Szerencsére reflux-szal zöldségek ehetők (tudtommal), zöldfűszerek is (leírta az orvos).

2021. júl. 23. 14:13
 18/63 A kérdező kommentje:

Amúgy milyennek látod azt a vérképet?



Stressz-ügyileg sok nekem most ennyi vizsgálat és ennyi dolog, ami pluszban még kiderül...


Más hipochonder esetén negatív minden vizsgálat, nekem meg pozitív és még olyanra is elküldenek, amire nem is gondolok...

2021. júl. 23. 14:58
 19/63 anonim ***** válasza:
16 vagyok, már konfirmált AI beteg. Próbálok nem törődni a vérképekkel, szvsz a tünetmentesség a fontos. Nekem legalábbis. A smoothie-t biztosan jól teszed, meg hogy menj időben aludni, elimináld a stresszt, rendszersen (lehetőleg mindig ugyamakkor) egyél stb
2021. júl. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 A kérdező kommentje:
Hű, az ezeknél rosszabb, kitartást!
2021. júl. 23. 15:51
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!