Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális problémák?

Mentális problémák?

Figyelt kérdés

Valaki próbálja elhitetni velem, hogyha tudatában vagy annak, hogy van valami zavarod, betegséged, akkor igazából nincs is, csak bemagyarázod magadnak, mert aki beteg, annak nincs betegségtudata.

Szerintem ez hülyeség. Ti mit mondtok erre? Kinek van igaza? Esetleg tapasztalat?



2021. júl. 11. 13:04
A kérdező szavazást indított:
Igaz
Nem igaz
13 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Részben igaz. A gyógyulás felé vezető út ott kezdődik, hogy belátod azt, hogy gond van. Viszont ez még önmagában nem gyógyít meg. Én több éven át tudtam, hogy baj van, de nem tudtam tenni ellene semmit, mert képtelen voltam kimozdulni abból a környezetből, ami a gondot okozta.
2021. júl. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:
100%
Ez szinte csak a súlyos demensekre és a súlyos skizofrénekre igaz. A köznyelvben az "elmebeteg" többnyire az utóbbit jelenti, innen jöhetett a félreértés, hogy mentális zavaroknál nem lehet betegségtudat.
2021. júl. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!