Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennyitől lettem mentális beteg?

Ennyitől lettem mentális beteg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Alapból szorongó alkat vagyok.

Van egy barátom, aki skizofrénnek lett diagnosztizálva, neki volt egy olyan hite, hogy őt számítógépek vezérlik.

S ma volt dolgom a kórház körül, ahol kezelték és beugrott ez az abszurd gondolata, amitől totál leizzadtam és elkezdtem azon kattogni, hogy mi lesz, ha én is ezt fogom gondolni vagy, ha nem tudom reálisan értékelni, hogy ez baromság?

Ettől most én is skizofrén lettem?


Köszi Srácok/Lányok



2021. júl. 11. 13:52
 1/4 anonim válasza:
23%
mivel egy szimulációban élünk, a haverodnak igaza van
2021. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem leszel az, megnyugtatlak.


A skizofrenekkel az a baj, amikor ilyen allapotban vannak, hogy az ilyen dolgokat hogy oket gepek vezerlik olyan tenyszerunek es hihetonek kepzelik, mint azt, hogy pl te is tudod, hogy az ereidben ver folyik nem pedig coca cola.


Sajnos ekkora a tavolasg a viszonylag ep eszme es a mentalis beteg kozott. Nem tudnak kulonbseget tenni a deluziok es a valosag kozott. Akarmilyen abszurd gondolatok, tevhitek szuletnek, nem tudnak kulonbseget tenni.


Csak a gyogyszer tud ezen segiteni.

2021. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Nem leszel az. Azért paráztál be mert az elméd harcol az irracionális gondolatok ellen.

De viszont a barátod jelenléte negatívan hat a te pszichés állapotodra ami sajnálatos. Így próbáld meg minimalizálni vele az együttlétet amíg nem rendezi a betegségét.

2021. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi arra utaló jelet nem mutat az amit leírtál, hogy bármi közöd lenne a skizofréniához. Inkább ez is csak szorongás, általában a szorongásra hajlamos emberek szoktak hasonlókon szorongani, ha van valamilyen beteg ismerősük, hogy mi lesz, ha ők is ilyenek lesznek.
2021. aug. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!