Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzhetném le az...

Hogyan győzhetném le az étkezés utáni bűntudatomat és a testképzavaromat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni tőletek, mert már kezdek teljesen belefáradni ebbe. Kb 2 éve kezdőtött ez az egész. Sok nasit és egészségtelen ételt ettem6változatlan volt az étkezésem. Chipset, csokit stb dolgot ettem rendszeresen. Nem volt rajtam sok felesleg, viszont nem volt rajtam izom és egy kis felesleg is volt rajtam. Ekkor még nem volt semmi baj, néha-néha edzettem, de nem igazán érdekelt ez az egész. Aztán jött a karantén edzettem rendszeresen és egészségesen ettem. Ez jól ment fogytam, izmosodtam és jó alakom lett. Szeptemberben kezdődtek a problémák. Tükörbe néztem és teltnek láttam magam, mindenki mondta, hogy nem vagyok az. Folyamatosan edzetem. Kevés táplálékot vittem be a szervezetembe (most már tudom, hogy ez rossz!!!) Novemberben megint otthon szorultam. Edzettem és csak edzettem. Itt megint rendesen ettem, mert rámszoltak, hogy vékony vagyok nagyon és ez így nem lesz jó. Májusra szép izmos lettem, viszont az hogy újra suliba jártam nagyon sok stresszett vonzott maga után. Fogytam megint, vékony lettem nagyon. Nem ettem eleget. Már 3 hónapja nincs meg. Már rendesen eszek, viszont leírhatattlanul bűntudatom van evés után. Folyamatosan az jár a fejembe, ha eszek akkor hízok. Pedig kell ennem, mert ha akkor nem jön vissza a menstruációm. Már egészen jól nézekki, van izmom és nem vagyok olyan nagyon vékony. A súlyomat nem tudom, nem is akarom majd akkor ha már úgy érzem nem fogok megint beketyózni a számok miatt. Hogyan tudnám legyőzni ezt? Imádok enni, és eszek is, de ezzel jön a bűntudat. Már nem tudok egy pizzát vagy nasit vagy csokit úgy enni, hogy ne gondolnék arra, hogy hízni fogok tőle. Pedig néha-néha ha eszek akkor nem hízok el, csak ez olyan nehéz. Akinek már volt ilyen az érti. A kalória számlálást befejeztem a magam érdekében. Este mindig nézem a tükörben, hogy nem lapos a hasam, pedig este soha nem olyan, mivel ettem rendesen és van benne étel/folyadék. Mindig várom a reggeleket, hogy újra lapos hasam legyen, mert még ugye nincs benne semmi. Aki már túl van ezen annak, hogyan sikerült? Hogyan szerette meg magát? Hogyan győzte ezt le? Nem szeretnék bántó válaszokat, segítséget szeretnék kérni. Értelmes/segítő váaszokat nagyon köszönöm. Elnézést, ha valamit nem írtam helyesen, nehéz volt ezt összeszedni

2021. júl. 11. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez van.

Nem nagyon szeretem magam, de az edzés után azért van valamilyen elégedettségem.

Rendesen edzek, eszek, megpróbálok nem ráreszelni a kajára.

Kicsit túl is edzettem magam, de most megpróbálok lenyugodni.

Pihenj, egyél és eddz eleget és akkor hidd el, jó irányba fogsz haladni.


De tényleg ugyanez van nekem az edzéssel meg a kajával.:D

De amúgy én anorexiás voltam/vagyok, ez nálam az ,,utána" fázis.

2021. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én szerencsére nem lettem anorexiás, anyum figyelt rám és segített, de néha úgy érzem jól vagyok aztán megint kezdődik az egész újra. Borzasztóan nehér ez az egész, kezdem magam szeretni, de ha látok másokat akik sokkal jobban néznek ki mint én akkor újra utálom magam, pedig nem kéne magamat másokhoz mérnem://Ha éhezek nem megoldás. Heti 5-6x edzek szóval értelek. Nagyon rég volt már az, hogy bűntudat nélkül ettem meg 4 db pizzát vagy akármit ami nem "egészséges"
2021. júl. 11. 19:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem segített, hogy mindig megnézegettem az összetevőket, hogy abban mi a jó (nem azt hogy mi a rossz !) miért hasznos. Aztán egy idő után rájöttem, hogy az ég világon semmi baj nincs azzal, ha nem lapos a hasam, na és amúgy senkit sem érdekel. Összességében jobb szabadnak lenni, mint vékonynak. De tényleg ez idő, meg kell változnia a gondolkozásmódnak. Kitartást hozzá!
2021. júl. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom ezt a gonolkodás módot követni, nekem igazából fontos, hogy vékony legyek, mert sokkal jobban érzem magam úgy. Nekem a problémám az, hogy vékony vagyok, de nem látom magam annak. 58 kiló a 168 cm-rel szerintem pont jó súly, csak ne látnám magam a tükörben másnak...míg mások már aggódnak amiatt, hogy vékony vagyok már túlságosan is, addig én még mindig nem úgy látom magam amilyen igazából vagyok. De legalább már nem számolok kalóriákat, ez sokat segít. Félsiker:DD
2021. júl. 12. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!