Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-osok, mit csináltok...

Borderline-osok, mit csináltok, ha a kedvenc emberetek egyik-napról a másikra kilép az életetekből?

Figyelt kérdés
Előre látom, hogy ez be fog következni, egy tanárom az illető akivel jó kapcsolatom lett az elmúlt évben, viszont amint befejezem a tanfolyamot, valószínűleg nem nagyon fogunk találkozni. Mit csináljak?

2021. júl. 13. 12:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Akkor menjen, sírjon anyucinak, ha rossz tapasztalata volt.
2021. júl. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként remélem értékelik a moderátorok az önkéntes rendfenttartó magatartásomat és feloldják az ip alapú kitiltásomat, hogy ne hollandot kelljen használnom☝
2021. júl. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Utsó 😂
2021. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Na így alakul ki a bpd-sek körül mindig dráma :D Ez igazából vicces.


6-os, köszönöm neked az egyetlen értelmes választ, az a baj, hogy ez jelen helyzetben kb lehetetlen, vagy legalábbis rengeteg papírmunkával járna. :D És egy hét múlva valószínűleg úgyis megszakad a kapcsolat. Egyébként valóban ilyen “szerelem első látásra” dolog volt, de én ezt nem nevezném annak, egyszerűen tényleg csak a kedvenc ember kifejezés a legjobb rá. De nem tudok nem rá gondolni, és előzetes tapasztalatok alapján úgy érzem, el fog ez tartani még egy darabig.

2021. júl. 13. 17:44
 15/24 anonim ***** válasza:
Igen, szerelem alatt én sem a valóságos szerelmet értettem, csak ezzel tudtam legjobban kifejezni. :) Ha nagyon ki leszel majd bukva, és beszélni akarsz róla, akkor ha gondolod nyugodtan írj. Nő vagyok, az írásodból nekem az jön le, hogy te is, szóval nem ismerkedni akarok, nyugi. :D
2021. júl. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ja 6os voltam
2021. júl. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
93%
10-es, mi az, hogy "mit mondtam?" szabályozgassad már azt, akit gondolok. Itt te cirkuszolsz csak. Azt kérjed számon így, aki hagyja, én meg kikérem magamnak. Nem tehetnek róla a borderlineosok, hogy nehéz velük, de attól még az. Tudnak mély sebeket ejteni. Ha a border tombolhat meg kiakadhat, akkor másnak is van joga kiadni az érzéseit. Ugyanis nem csak körülöttük és az aktuális szenvedésük körül forog a világ. Gondolom, van oka annak, hogy mindneki utálja őket, oszt ellenük még csak propaganda sincs, csak a fájdalmas tapasztalat.
2021. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
47%
Sziia, hát nem irigyellek. Engem 2 éve ghostolt az akkori legjobb barátnőm, azóta sem tudtam kiheverni, napi szinten gondolok rá.🤦‍♀️ Tényleg próbálj találni magadnak valaki mást, aki szimpatikus, vagy esetleg ha van háziállatod tölts vele nagyon sok időt, hogy ő legyen az új favourite personod.😂 Hülyén hangzik de segít néha. Csinálj valami kreatívat, keress új hobbit, bármit ami egy percig is örömmel tölt el!! Nehéz lesz az elkövetkezendő időszak, de biztosan átvészeled!🥰❤️
2021. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 pilátus válasza:
26%

Szia. Nekem (23L, diagnosztizált BPD-s) épp másfél hete kellett megszakítanom a kapcsolatot a legjobb barátommal, mert elkezdtem beleszeretni... miközben barátom van. És persze ez így nem mehetett tovább. Minden héten találkoztunk, egyre nagyobb baj lett volna, és természetesen nem akartam senkit megcsalni. Az érzéseimről nem tehetek - arról viszont már igen, hogy miként cselekszem. Neked is ezt javaslom. Ha objektíven gondolkozva kezded úgy érezni, hogy a másik ember már inkább toxikus rád nézve (vagy fordítva, te kezdesz az lenni) akkor a legbátrabb és legokosabb lépés kimondani, hogy bocs, de ez így nem fog menni, ez már kezd átmenni toxikusba. Én is őszintén közöltem ezt a legjobb barátommal és teljesen megértette - SŐT, még sírt is, amikor közöltem vele! Annyira nem akart elengedni, hogy a lelkemre kötötte, hogy amint összeszedem magam és már képes vagyok sírás és öngyilkossággal való fenyegetőzés nélkül túlélni egy napot, azonnal keressem meg és "újrakezdjük". Pedig én azt hittem, meg fog könnyebbülni, hogy lelépek.


Sokkal tisztább és bátrabb, ha őszintén bevallod magadnak és a "kedvenc emberednek" is, hogy miben és hogyan vagy toxikus számára. Ha őszintén elmondod neki, hogy "sajnálom, hogy néha érzelmileg manipulállak és magamhoz akarlak láncolni, nem tehetek róla, sajnos én is küzdök ezzel a mániákus ragaszkodással. Megpróbálok változtatni, de lassú folyamat." Ha igazán fontos vagy neki, megérti, akkor is, ha távolságra van szükségetek. Az én legjobb barátom is megérti, min megyek keresztül, éppen ezért ígértette meg velem, hogy visszatérek az életébe.


Ha te is őszintén bevallod, mi a szitu, ahelyett, hogy magyarázat nélkül "elüldözöd", mindenki jobban jár. Még a végén jóra is fordulhatnak a dolgok.


Azoknak meg, akik itt vitatkoznak: aki nem tudja elfogadni egy számára fontos ember mentális betegségét és lelép ahelyett hogy segítene neki, az egy f@sz. Ennyi.


Puszi

2021. júl. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Olyan jó kommentet írtál, kedves utolsó! De azt azért nem mondhatod komolyan, hogy ha valaki önvédelemből lelép, az egy fasz...
2021. júl. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!