Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alábbi testi tüneteket...

Az alábbi testi tüneteket okozhatja az állandó szorongásom?

Figyelt kérdés

Nos, állandóan feszül a fejem, nem az a tipikus fejfájás, hanem olyan érzés, mintha húznák a fejbôrömet a fülem mellett és tarkó résznél.

Illetve olyan nehéz test érzésem van, mintha pár kilót rám tennének, hátfájás, puffadás.

Illetve néha elgyengülnek a végtagjaim.

Nyugodt állapotban begyorsul a szívem, felmegy 120-ra a pulzus, de aztán 10 percen belül rendezôdik.


Ez az állapot 2-3 hónapja áll fent.

Agyi MRI vizsgálat negatív lett. Vérkép negatív, EKG negatív, szív UH negatív, holter negatív.


Pszichoterápia+gyógyszeres kezelés hatására várható javulás?

Most voltam elôször pszichiáternél.


Nem merek egyedül itthon maradni, illetve ha mennem kell valahova, rosszul vagyok, én szeretnék meggyógyulni, de egyelôre sajnos nem tudtam leküzdeni ezt.

Covid miatti otthonlét után jelentkezett egy pánikroham, majd utána egyszer egyedül otthon rosszul lettem, és nem volt segítség, azóta állnak fent ezek a problémák, és a testi tünetek is szépen fokozatosan jelentek meg. A testi tünetek miatt nem érzem jól magam, ezért rettentôen szorongok.



2021. júl. 13. 18:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Generalizált szorongásom egy nagyon enyhe depresszióval.
2021. júl. 13. 18:33
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Igen, pont ahogy írod, generalizált szorongásod van pánikzavarral-agorafóbiával. Ezen segíthet a gyógyszeres kezelés és el is múlhat teljesen minden tüneted, antidepresszáns+ az elején valamilyen szorongáscsökkentő használata javasolt, de ezt ha jól gondolom a dokid mondta is neked.
2021. júl. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mélylélektani terápia (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi módszerek) esetén a leírt tünetek szerint felesleges a gyógyszer.
2021. júl. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Aha, mondta.

de tényleg képes ilyenre az agy, hogy pl. nehéznek érzem a testem? Meg hogy feszül állandóan, mikor éppen nyugodtnak érzem magam?

Elég durva, sajnos eddig soha nem volt ilyen problémám, hirtelen jött, de remélem pár hónap alatt valahogy leküzdöm.

2021. júl. 13. 18:54
 5/16 A kérdező kommentje:
Korábban, covid elôtt egyedül jártam más kontinensre repülôvel, meg sem fordult a fejemben, hogy féljek. Most meg kimegyek a kapun, már 130 a pulzus, de mivel a testi tünetek állandóan megvannak, ezért félek és szorongok sajnos.
2021. júl. 13. 18:55
 6/16 A kérdező kommentje:
Jó lenne gyógyszer nélkül, de jelenleg emiatt dolgozni sem tudok, pszichoterápia hatása meg elvileg minimum pár hónap, hanem év.
2021. júl. 13. 18:56
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
A kettes vagyok, sajnos csak a gyógyszeres kezelés a leggyorsabb megoldás. Én is ezzel a problémával küzdök, kb ugyan ilyen tünetekkel, mint te. Szerwncsére lassan már kezdek kijönni belőle.
2021. júl. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Igen, nagyon durva, hogy mire képes az agyunk :/

Nekem pl. mostanában a legújabb "tünet" drága szorongás miatt, az a végtagok zsibbadása. Van, hogy csak a jobb alkarom, de egy durvább eset után mind a 4 zsibbadt, plusz úgy fájt a hasam, mint azelőtt soha.

Én is most próbálok kimászni ebből a "félek kapun kívül lenni is" dologból. Nem egyszerű, és rengeteg a hullámvölgy, de remélem, hogy most már sikerülni fog. Sok sikert neked is ^^

2021. júl. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
7-es mióta vagy benne? Neked is a semmibôl jött?
2021. júl. 13. 19:24
 10/16 A kérdező kommentje:
8-as uh az elég rosszul hangzik, biztos, hogy sikerülni fog, így kell hozzáállni, sok sikert neked is! :)
2021. júl. 13. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!