Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Téveszmém van. Így élem...

Téveszmém van. Így élem mindennap az életemet. Hogyan tudnám elfelejteni?

Figyelt kérdés
Minden nap azt hiszem, hogy az interneten bizonyos emberek rólam posztolnak. Már nem is nézem meg, de aztán végül mindig igen, mert rettegek hogy valami kínosat. Azt hiszem hogy amúgy mindenki érti. Nem olyasmire kell gondolni hogy rólam raknak ki képeket. Hanem hogy az én arckifejezésem imitálják, ha valamin röhögnek az én vagyok stb. Gondolom súlyos, mert amúgy olyan is van hogy külföldi híres emberek is velem foglalkoznak. Minden nap így élek kb. Amúgy el tudom látni a dolgaimat, meg tanulok, meg nem tudom, vannak barátaim, csak nem mondom el nekik, mert annyira abszurd. Közben meg mindennap ez van. Esetleg hipnoterápia segíthet? Nem nagyon ajánlják nekem, mrrt skizoaffektív vagyok. Vagyis ha rosszul vagyok hangokat hallok. De ez másik tünet, és eddig soha senkinek nem mondtam el, és nem is akarom, lehet higy adnak valami még súlyosabb gyógyszert,így is szedek eleget a hanghallásra... Nem akadályozza meg a mindennapi életemet, aztán mégis ezt hiszem. Mi a fenét csináljak, ami nem gyógyszeres kezelés?

2021. júl. 16. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pszichológus, pszichiáter.
2021. júl. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
jártam , semmit nem használt, most is járok! Ah
2021. júl. 16. 22:36
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Ez a súlyos mentális zavar kategóriába tartozik, ezért nincs más lehetőséged a pszichoterápián és a gyógyszeres kezelésen kívül.
2021. júl. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Én sokszor azt hiszem, hogyha valakik a közelemben beszélgetnek és nevetnek, akkor rajtam. Pedig nem is ismerjük egymást.
2021. júl. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
4# A tied az szociális fóbia tünet, a kérdezőé viszont annál súlyosabb.
2021. júl. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Nincs más, csak gyógyszeres kezelés. Ez komoly betegség, nem játék. Ne várd meg, amíg félrebeszélő bolondként az utcán kötsz ki vagy életveszélybe sodrod magad egy téveszme miatt gyógyszerezés hiányában. Ha nem jó az orvos, válts. A megfelelő gyógyszerezés tünetmentességet ér el. Hipnoterápia skizofréniában nem alkalmazható.
2021. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

Mást nem lehet tenni,minthogy rendesen eljársz pszichoterápiára és szeded a gyógyszereidet is.


Egyébként a hipnoterápiat kipróbálhatnád,miután egyeztettél egy pszichológussal.

2021. júl. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%
Sehogy. Ez a téveszme lényege. Ha el tudnád felejteni, nem lenne téveszme.
2021. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
6# os köszönöm. Tudom hogy segíteni akartok, de a megfelelő gyógyszerezés miatt kb érzelmeim sincsenek. Ha értesz a témához, akkor tudod mivel jár ennyi gyógyszer. Mindegy azért köszönöm.
2021. júl. 16. 22:46
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Valamit valamiért. Az érzelemmentesség még mindig jobb, mint az utcán embereket ijesztgető beszámíthatatlan bolond. És a gyógyszerekkel lehet kísérletezgetni, kipróbálni, melyik válik be és milyen adagolásban.
2021. júl. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!