Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? Hogyan tudnám...

Mi bajom lehet? Hogyan tudnám összeszedni magam?

Figyelt kérdés

Tavaly abbahagytam az egyetememet covid miatt, idén pedig újra kellett érettségiznem, hogy új szakra felvételizhessek, ez alatt az idő alatt lassan elkezdtem elhanyagolni a barátaimat, végül januárra már egyáltalán nem beszéltem nagyjából senkivel a családomon kívűl. Úgy éreztem, mintha szétszakadnék belülről, hányigerem lett magamtól, nyomott a mellkasom. Ezt igyekeztem elnyomni, végigszenvedtem a tavaszt és a nyár elejét, aztán egy véletlen miatt újra beszélni kezdtünk, ez egy hete volt kb. és úgy érzem eddig tudtam tartani magam, meging ugyanazok a gondolatok ismétlődnek a fejemben, mint januárban. Rosszul vagyok magamtól, nincs motivációm semmihez, nyom a mellkasom.

Járok pszichológushoz, eddig még nem segített, most pedig nem elérhető egy ideig.


2021. júl. 18. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus mit mond?
2021. júl. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen pszichológushoz jársz? (Tanácsadó szakpszichológus, klinikai szakpszichológus, sima MSc-s pszichológus...)

Államilag támogatott vagy magán?

Mit mondott ezekre a gondolatokra/érzésekre?

2021. júl. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor menj másik pszichológushoz, mert ez nem jó. A covid okozhat depressziót, és mégiscsak magadat kell kirángatni belőle úgy, hogy keresel minél több kedvedre való tevékenységet, hogy élvezd az életet. És keress hozzájuk embereket is, hogy társaságban legyél. Volt osztálytársak, évfolyamtársak, közösségi oldalakon felszedett ismerősök, unokatestvér, szomszéd, ha van fiatal. Valami nyári munkát is elvállalhatsz, hogy csinálj valamit. Akár kutyasétáltatást is, azzal jól lehet barátkozni.
2021. júl. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Magán, tanácsadó pszichológus, eddig 4-5 alkalmon voltam, még csak beszéltetett, de nem mondott semmit.

Az utosónak tényleg köszönöm a hozzászólást, tudom, hogy magamon kéne segíteni valahogy, csak nincs hozzá bátorságom, vagy lélekjelenlétem, mikor megpróbálkozom a nekem fontos dolgokkal, pár napon belül mindig visszajönnek ezek a gondolatok.

2021. júl. 19. 00:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig ez másképp nem megy, össze kell szedned hozzá a bátorságodat. A pszichológus arra jó, hogy kísérjen, támogasson ezen az úton. Magad elé kell állítani azt a kérdést, hogy voltaképpen mitől is félsz? És kiderül, hogy erre nincs semmi ok. A cselekvéssel csak nyerhetsz, és ez egy öngerjesztő folyamat: minél többször sikerül valami kellemes szórakozást találnod, annál lelkesebben indulsz újabbak keresésére. Első körben írj egy listát, kiket hívhatnál el, írj egy másik listát kedvelt szabadidős elfoglaltságokról, tegyél ki magad elé egy naptárt, és hívd fel az embereket. Nem fog mindegyik ráérni, de legalább egy biztos akad, aztán egy hét múlva egy másik. És akivel most nem jön össze, azzal is megbeszélheted, hogy ha készül valami programra (mozi, koncert, buli, kirándulás, akár állatkert), gondoljon rád. Néha másnak is gondot okoz, hogy kivel menjen el, főleg a szóló embereknek.
2021. júl. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!