Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontinról mennyire nehéz...

Frontinról mennyire nehéz lesz leszokni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el szedni antidepresszánst, generalizált szorongásra, mert nem merek menni sehova, mert félek, hogy bajom lesz, illetve egyedül se merek maradni.


Pszichoterápiát és gyógyszeres kezelést is kapok.

A gyógyszer: Rexetin 20 mg, amiből az elején 5 mg, majd 10 mg, majd 15 mg, majd 20 mg-ot kell szedjek, fokozatosan felépítve.

Mellé kaptam 0,25-ös frontint, amiből naponta egy tablettát veszek be, de annak is csak a felét, tehát 2 nap alatt veszek be 0,25-öt, míg beáll az antidepi.


Szeretném pár hónapon (4-6 hónap) belül legyőzni a szorongásom, ennyi idő alatt mennyire leszek gyógyszerfüggő, nehéz lesz letenni?


Sajnos próbáltam előtte gyógynövényt, meg mindent, de egyszerűen ha menni kell valahova, magas lesz a pulzusom, remegek, szorongok.



2021. júl. 19. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Pont ez a bajom ami neked is, csak én másfajta antidepresszánst szedek. A Frontinnal úgy vagyok, hogy haladjunk szépen fokozatosan, először gyógyuljak meg, kapjam vissza az életem, aztán visszatérek arra, hogy majd hogyan szokjak le róla. Hozzáteszem én a sokszorosát szedem annak amit te írtál.
2021. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1es vagyok. A dokid egyébként nem mondta, hogy miért éppen a Rexetint adta neked?
2021. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Így konkrétan nem, annyit mondott, hogy ez segít enyhíteni a szorongáson. Depresszióm egyáltalán nincs.

Max félévig szedném. Frontint akkor veszem be, ha nagyon muszáj, ha beáll az anti depi 2-4 héten belül, utána már nem, addig talán nem alakul ki függőség.

Te melyik gyógyszert kaptad?

2021. júl. 19. 20:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Én az escitalopram hatóanyagú Scippát. Papíron a leghatásosabb, aztán majd kiderül.
2021. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: én 5 éve szedem az escitalopram-ot, és messze áll a hatásostól...

Kérdező: Ha napi fél, azt még talán le lehet tenni, de annál többet már közel lehetetlen. Az a baj, hogy szerintem az kevés, biztos több fog kelleni idővel, mert a szervezet hozzászokik, és hatástalan, így növelni kell(ene) folyton, de annak a lerakása fokozatos, szóval ördögi kör...

2021. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5ös, ha nálad nem hat akkor miért szeded már 5 éve és miért nem váltottál? A legtöbb embernek ez jött be ez bizonyított, de van egy csomó másik antidepresszáns is.
2021. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2001-2004 között szedtem Xanax-ot, persze egyre többet. A napi 3x1mg már értelmetlen volt, mert csak eltompultam, elálmosodtam. A napi 3x0.5mg még bőven kezelhető lett volna, csak 6 hónap után abba kellett volna hagyni. Tovább nem is írhatta volna fel a pszichiáter. Sajnos nem tartotta be ezt a szabályt, én meg akkor még nem tudtam erről. Hamarabb kellett volna másik pszichiátert keresnem.


Nekem inkább az vált be - ha egyáltalán - amikor csak akkor vettem be Xanaxot (vagy Frontint), amikor menni kellett valahova. Este már nem, mert minek, ha úgyis otthon vagyok és hamarosan lefekszem!?

(Persze segíthet elaludni, de szerintem ez erősíti a rászokást.)

Az alkalmankénti szedést is pszichiáter mondta, de egy későbbi nem értett egyet ezzel - szóval ebben sem egységesek.

Szerintem ha csak akkor használja az ember, amikor "helyzet van", akkor a hozzászokás sem tud olyan gyorsan kialakulni. Igazából már attól nyugodtabb voltam, hogy vittem magammal és tudtam, hogy bármikor bevehetem, ha úgy érzem.

Ha viszont fix időpontokban veszem be, akár úgy is, hogy otthon vagyok, akkor pont akkor nem hat, amikor kéne, amikor "odakint" vagyok - ilyenkor erős a csábítás, hogy külön bevegyen egyet az ember.

Amikor évekkel később újra szedtem, akkor az alkalmankénti, napi max. 2x0.5mg-ot gond nélkül abba tudtam hagyni.

Leszámítva persze azt, hogy akkor is szorongtam, mert a Rexetin sem igazán használt. De akkor nem dolgoztam, biztosan ezért volt könnyű.

Nekem is generalizált szorongást állapítottak meg, de szociális szorongást is.

2021. júl. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem is csak akkor kell, ha megyek valahova, vagy ha egyedül maradnék, de ha beáll az antidepi, akkor utána nem vennék be, max. nagyon ritkán. 100 db-ost írt fel a pszichiáterem, 1 hét alatt 3 db 0,25-ös fogyott el, szóval remélem nem fogy el soha ez, és nem szokom rá.
2021. júl. 20. 09:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez jó tervnek hangzik, remélem hogy a Rexetin beválik.

1 hét alatt 3db? Így biztosan nem szoksz rá (max. pszichésen, de szerintem még úgy sem). A napi max. 2x0.5mg-ot úgy hagytam abba, hogy föl se tűnt. Eleve nem is vettem be minden nap én sem, akkor is többnyire csak egyet út közben. (Pl. állásinterjú)

Nekem is azt mondta a pszichiáter, aki abbahagyatta velem a Frontint, hogy a Rexetinnek van szorongásoldó hatása is, ebben különbözik a többi SSRI-től.

Én korábban 7-8 év alatt kipróbáltam az összes SSRI-t és egyebeket, végül mindig visszatértem a Rexetinhez. (Most is szedem. Valamit használ.)

De most már aminosavakat és vitaminokat is szedek, és persze magnéziumot.

És most GABA-t is - állítólag van akinek beválik. A GABA receptorra hat a Frontin is, de ez csak egy aminosav.

2021. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!