Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik indokolatlan depresszió?

Létezik indokolatlan depresszió?

Figyelt kérdés

Hogyan kell kezelni? Lehet valaminek a szervezetben lévő hiánya?

Tipikusan az a kifelé örök jókedvű és életvidám vagyok nagy tervekkel, ötletekkel, aki átlag napi 3x megtervezi az öngyilkosságát, de aztán valahogy csak túléli a napokat.

K.rvára semmi okom nincs rá.

Normális szerető család, jó munka, jó párkapcsolat, normális érdeklődő barátnők, messze stabil anyagi körülmények, utazások, apró cseprő jelentéktelen gondok… Mégis olyan nyomás van idebent kb 12 éves korom óta, amit egyszerűen nem tudok mivel indokolni.

Nem vagyok hülye, teljes mértékben tisztában vagyok vele, hogy jó életem van. Nem, nem lett minden a seggem alá tolva, soha egy füves cigi nem volt a kezemben sem, szóval nem egy szarul nevelt elkényeztetett hisztis p…a vagyok aki meg akar halni ha nem kap meg valamit, inkább szeretek segíteni ahol tudok.

Ellenben naphosszat képes vagyok azon gondolkodni, hogy mégis mi a franc bajom van? Miért nem

vagyok boldog? Úgy érzem magam, mint akit minden reggel ébredéskor megszórnak egy kis “alkalmas az idő meghalni” porral.


30N


2021. júl. 19. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Valami mélyen lévő traumára tippelnék, az ilyenek tipikusan gyerekkorból szoktak fakadni. Érdemes egy pszichológussal beszélni erről: nem kis munkával, de egy jó szakember talán segíteni tudna feltárni az okokat.

Sok sikert és kitartást kívánok hozzá!

Illetve amikor éppen rosszul érzed magad, javaslom, hogy beszélgess kicsit magaddal. Mintha egy elesett kisállaton próbálnál segíteni. Pl. tudod, hogy most irreálisan negatívnak látod a dolgokat, mert rossz kedved van, de tudod, valójában nem is olyan rosszak. Gyere, nézz meg egy filmet, attól majd jobb kedved lesz! Vagy csinálj bármit, ami ilyenkor segít. Feküdj be egy kád forró, habfürdős vízbe, vagy menj el sétálni, kicsit kapcsolódj ki, kényeztesd magad. Ha más nincs, akivel lehetne, beszélj erről magaddal! Nekem ez sokszor segít. (Bár én tudom, hogy a hányaott gyerekkoromra vezethető vissza sok sok nyavaja.)

És igen, valóban lehet olyan depressziója is az embernek, aminek nincs különösebb oka: nem értek hozzá, de asszem valamilyen a testünkben termelődő kémiai anyagok egyensúlyának felborulása esetén előfordulhat és erre valóban van gyógyszer is.

2021. júl. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Létezhet, de azért érdemes az okát megpróbálni megkeresni. Például feltehetnéd magadnak a kérdést, hogy miért vagy szomorúú.
2021. júl. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, a legtöbb depressziónál nincs trauma, meg rossz gyerekkor. Az agyban borul a hormon háztartás, ezt hívják vegyi vagy kémiai depressziónak. Olyasmi, mint hogy nem csak az lesz cukorbeteg, aki rengeteg édességet eszik. Én pl köszvényes vagyok, pedig nem eszem vörös húsokat és nem iszok alkoholt. Anyagcserezavar, nem bontja le a szervezetem a purint. Neked meg nem termelődik szerotonin. Nem kell kétségbeesni, orvossal meg kell találni a neked legjobb antidepresszánst, megtámogatni vele az agyat, és 4-6 hét szedés után jobban leszel.
2021. júl. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!