Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 28 évesen nem tudom elfogadni,...

28 évesen nem tudom elfogadni, hogy krónikus betegségeim vannak és valószínűleg többféle gyógyszert is kell szednem. Bármilyen segítség jól jöhet, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne pár szóban válaszoljatok, hogy 'ez nem normális, pszichológushoz menj'. Egyfelől tudom, hogy nem normális, másfelől pszichológushoz más miatt is szeretnék majd menni.


A betegségeim:

- reflux, kb 12 éves koromban emlékszem az első tünetekre,

- valószínűleg emiatt váladékosság (váladékosnak érzem a torkomat, az is és krákogok is emiatt), talán krónikus orrmelléküreg-gyulladás is, anno vizsgált két fül-orr-gégész is, nem mondtak semmit (a váladékot látták), orrmelléküreg-röntgenek negatívak,

- magas koleszterinszint.


Főleg ezek, ezeken kívül kisebb gondok, például kisebb seborrhea, ezzel is múlt héten mertem elmenni bőrgyógyászhoz; szemüvegesség, szívzörej, amit most fognak másodszor vizsgálnak szívultrahanggal, fogakkal gondok...


A fentieket (reflux, krákogás) tinikoromban vizsgálGATták, de hipochonder vagyok, nem bízom teljesen a nyugati gyógymódokban sem és 'berágtam' azon, hogy félig-meddig megvizsgáltak majd begyógyszereztek. Nagy félelmem a szteroid, márpedig a fül-orr-gégészeti gyulladásokat azzal kezelik.


A váladékosságom nem változott, az orrlégzésem sokat javult, használok tengervizes orrspray-t (NEM okoz rászokást), párásítok, a refluxom javult/kevésbé zavaró.


Most rávettem magam, hogy kivizsgáltassam, magánban, persze ott meg az orvos még több helyre küld (refluxtól független bajokkal is), mert alapos. Egyre rosszabb a kedvem, amíg várom a vizsgálatokat, eredményeket és rohamosan fogyok is, bár az rám is fér.


Egyébként azt érzem, hogy pont, hogy akkor tudnám elfogadni a helyzetet, ha durvább betegségem lenne (ne adj' Isten, ne legyen!)!

Akkor rávenném magam a hamarabbi vizsgálatokra, így meg... dús és erős a hajam, sima és a striáktól eltekintve szép a bőröm, hat a sok sport, jól alszom, napközben nem vagyok álmosabb a kávézókhoz képest sem, nem fáj semmim, nincs panasz a kijövő dolgokkal, nem puffadok, rutin orvosi vizsgálatnál (megnyomkod, meghallgat) nem találnak semmit az enyhe szívzörejen kívül, a vérképeim közel se tökéletesek, de jók, antibiotikumot 3-4 évente kell szednem. Csak váladékos vagyok (azt se mindig érzem) és néha ég a nyelőcsövem meg kajálás után kerülöm a lehajolást. Így - számomra - tök nehéz elfogadni, hogy hamarosan 3 féle gyógyszert is szedhetek esetleg.


Szeretném egészségesnek tartani magamat, mint a korosztályomban még a többség.

Ráadásul a gyógyszer megterheli a szervezetet, úgy érzem, hosszútávon árt nekem (talán többet, mint használ?) és úgy érzem, hogy így már például hosszú életű se leszek.


2021. júl. 20. 19:19
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
40%

Tele vagy szorongassal.


A reflux szorongastol meg depressziotol van, fiatal korban.


Kezdj el jarni pszichiaterhez, hogy megfelelo gyogyszert irjon fel neked (igen ez azt jelenti hogy tobb gyogyszer kell, de lehet lerakhatod a savkotodet, es nem leszel hipochonder).


Jarjal pszichologushoz is, ez hallgass rajuk.


Ja igen, es a legfontosabb amit nem tesznek sokan. Az elejetol legyel oszinte a szakemberekkel minde a rosszban, mind a joban. Hidd el, barmit mondasz nekik, nem fognak kinevetni, meg nem is lesz szokatlan nekik.


Esetleg egy napi 2mg xanax ugy 3 hetig elosztva 1-0.5-0.5 dozisokban ki lehetne probalni, hogy mennyire csokkenti a savtermelodesedet.


Nekem is refluxom van, es szedek savkotot de csak alkalmankent amikor kijon jobban a stressz, meg szedek 2 fajta antiderpesszanst. Ugyanez volt velem, kohogtem, krakogtam, senki nem tudta miert, nyomtak le csovet a tudombe, vettek mintat, semmi, volt gyomortukrozes (lol!) es semmit nem allapitottak meg, majd egy ful orr gegesz mondta hogy refluxom van.


Magas vernyomasom volt antidepresszansok elott, meg minden.


Ma mar tunetmentes vagyok szinte teljesen, csak mentalisan vannak bajok.


Kezd el most mar szerintem magadat igazan kezeltetni. Pszichiater + pszichologus.

2021. júl. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
69%

Arrol meg annyit, hogy elhetsz nyugodtan 60 - 70 eves korodig 3 - 6 gyogyszerrel, ha jol van kombinalva es az utasitasokat koveted.


Le kell nyugodnod, az a lenyeg.

2021. júl. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

60 évesen még a brutál egészségtelenül élő, szintén krónikus betegségekkel rendelkező apukám is fitt. Remélem még sokáig él. És én se 60-70 évig szeretnék.


Nagyon brutálisnak tartom az agyat, a tudatot, a lelket, végső soron a személyiséget befolyásoló gyógyszereket. Jó terápia pszichológusnál, rendszeres testmozgás, megfelelő szakma választása, szabadidő megfelelő eltöltése, egészséges életmód se segített neked a szorongásaidban?

2021. júl. 20. 20:40
 4/39 anonim ***** válasza:
68%

Ha stresszelsz folyamatosan, az csak rosszabbodni fog.

Sok kutatasnál bebizonyították hogy egyik oka a stressz is...

2021. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
56%
Semmi nem segitett nekem, csak a megfelelo gyogyszer es terapia.
2021. júl. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

5



Értem :(

Én azért szeretném kipróbálni a sima pszichológust, ha ad feladatokat, azokat megcsinálom majd.



4


Nem stresszelek többet az átlagnál.

2021. júl. 20. 21:29
 7/39 anonim ***** válasza:

#5 igen neked, másoknak meg nem válik be a gyógyszeres kezelés, ilyen is van.


#kérdező


Én voltam több pszichológusnál is.Ebből egy mondta, hogy menjek el pszcihiáterhez az első ülésen(!)/egyébként korábban már bekerültem egyszer a pszichiátriára/, de paradox módon ő ajánlott egy természetes hatóanyagot tartalmazó "gyógyszert" (valeriana),mert mondtam, hogy lejövőben vagyok a pszichiátrán felírt gyógyszerről.Végül is többet nem voltam nála, de az utóbbi tanácsa bevált, ha úgy érzem nem tudok aludni beveszek egy-két szemet még ma is,lehet csak placebo hatás, mindegy,de jobb mintha valamilyen benzo függő lennék szerintem.Ez az én esetem, nyílván nem mondom, hogy mindenki ezt csinálja és csak ez válik be.


Én megértelek kérdező, én is hasonlóan állok a dolgokhoz, nem vagyok gyógyszer ellenes, de hosszú távon nem szeretek és szeretnék gyógyszert szedni, ez az én "döntésem" vagy sorsom, mindegy.

De még ez is nagyon nehéz út a mai világban, ahol mindehol az folyik , hogy majd egy gyógyszer megold mindent az aktuális bajodra.Nyilván, anyám is 73 éves szed vagy 6-8 féle gyógyszert, viszont az életminősége szerintem nem a legjobb, tele van frusztrációkkal satöbbi...mondtam már neki többször, hogy menjen más orvosokhoz leszorítani 2-3-4 szemre, nem neki így jó.Persze sokszor panaszkodik, hogy drága a sok gyógyszer, meg azt se tudja már mi mire való.


Pszichológusok közül nem szégyen válogatni, én voltam háromnál, kettőnél egyszer.

Az állami pszichiátria ellátás olyan leterhelt, hogy tényleg pár perc jut egy emberre, szerintem érdemesebb magán rendelésre menni ha valaki úgy érzi az a megoldás vagy az az útja, s így ott is el lehet menni több szakemberhez.Én voltam egynél elivittem a korábbi papírjaimat amit az államiban kaptam és bele se dugta az orrát, beszélgettünk kb. 45 percig.


Nem lehetetlen amire vállakozol,de ez a nehezebb út, az emberek többsége nem fog melletted állni, kevés megértésre számíthatsz.

2021. júl. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen, talán a legtöbb ember arra számít egy orvostól (akár lelki baj akár reflux és amiatti nyálkahártyagyulladások, váladékozás), hogy az felír gyógyszert, amitől ő majd jobban lesz és ennyi. Mindkét fél számára ez a gyorsabb megoldás.

Én meg nem szeretném a fiatal, a fentieket leszámítva erős és egészséges szervezetemet gyógyszerekkel terhelni. Jó, nyilván női bajkor, náthára beveszek vagy antibiotikumot szedek, ha felírnak, de hosszú távon nem szeretnék.


Amúgy te is arra gondolsz, hogy a lelki dolog rendezése nagy részben megoldaná a reflux kérdését?

2021. júl. 21. 09:48
 9/39 anonim ***** válasza:
Lehetséges igen, de ez is hosszú folyamat, előfordulhat, hogy rövidebb-hosszabb időre eltűnik teljesen az adott tünet, aztán visszatér.
2021. júl. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Akkor mi a teendő szerinted? Mi a javaslatod? :)


Meg hogyan dolgozzam fel, hogy valószínűleg 3 fajta gyógyszert is felírnak heteken belül?

2021. júl. 21. 10:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!