Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt mondták, hogy ne is...

Azt mondták, hogy ne is menjek az orvosira, ha nem oltatom be magam, mert nem vagyok rá méltó. Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
Holnap lesznek a ponthirdetések, első helyen az orvosi van, és nagyon izgulok, hogy felvegyenek. Viszont eddig még nem oltottam be magam, mert nem bízom a kísérleti vakcinában. Ma késődélután elmentünk egy családi ebédre, ahol a rokonok erősen kigúnyoltak és beszóltak, amikor megkérdezték, hogy melyik egyetemre adtam be a jelentkezést. Szerintük úgy ne is menjek orvosnak, ha nem bízok az oltásban. És hogy nem is vagyok méltó az orvosira ilyen gondolkodással. Egész este sírtam, mert attól félek, hogy mi van ha igazuk van?

2021. júl. 20. 23:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

Neked inkább pszichológusra van szükséged, ha egyetlen beszólás miatt megkérdőjelezed az egyik legfontosabb döntésedet.

Ha felvesznek orvosira, akkor mindegy ki mit gondol, úgyis be kell oltatnod magad.

2021. júl. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
39%
Igazuk van.
2021. júl. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ha kötelező, akkor valószínűleg be kell majd oltatni magam, de ők a gondolkodásmódom miatt ítéltek meg.
2021. júl. 20. 23:28
 4/28 anonim ***** válasza:
38%
Ilyen leendő orvostól mentsen meg a jó ég.
2021. júl. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
43%

Az álláspontomat attól még fenntartom. (1#)

Teljesen érthető, hogy az egészségügyi dolgozóknak kötelező az oltás, hiszen e nélkül össze-vissza fertőznék a betegeket.

Kísérleti a vakcina? Igen. Van jobb megoldás? Nincs. A nyugati vakcinák hatékonysága bizonyított, de az tény, hogy nem volt elegendő idő az esetleges hosszútávon kialakuló mellékhatások megfigyelésére. Így azt sem tudjuk, hogy meddig hatásosak.

2021. júl. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ettől most jobban érzem magam. Biztosan nagyon idealista és optimista voltam eddig az emberekkel szemben, közben ott döfnek az emberbe, ahol tudnak, minden bűntudat és empátia nélkül.
2021. júl. 20. 23:36
 7/28 anonim ***** válasza:
54%
Nem semmik az emberek. Se a rokonaid, se az ide kommentelők. Annyit írtál csak, hogy kísérletinek tartod, és máris neked ugranak, meg "ilyen leendő orvosoznak". Szóval kísérleti vakcinát kísérletinek nevezni is már halálos bűn...
2021. júl. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Azt még elmondanám az ötöskének, hogy tilos diszkriminálni azokat, akik nem élnek az oltással. Ha emiatt nem mehetnék az orvosira, vagy kirúgnának orvosként az mi, ha nem diszkrimináció?
2021. júl. 20. 23:39
 9/28 anonim ***** válasza:
53%
Én ebből a sztoriból egyedül csak annyit nem tudnék feldolgozni, hogy a rokonaim agyhalottak. De ha ez még nem is lenne elég, mellette érzéketlen taplók, az empátia hiányával küszködők, manipulatív érdekemberek. Te légy büszke magadra, hogy felelősségteljesen gondolkozol, végigtanultad az éveidet, és hogy hogy már csak egy lépésnyire vagy attól az úttól, ami elvisz a célodig. :) Az ilyen emberek érzelmi fogyatékosok, nagyon kérlek tedd félre, és ha hivatásodnak érzed a szakmát, akkor ne hagyd, hogy barmi is megtörjön. :) Én jobban félek attól, hogy kötelezővé fogják tenni mindenhol és mi semmit nem teszünk ellene.
2021. júl. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kilences, remélem, hogy felvesznek :)
2021. júl. 20. 23:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!