Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is járt ugy, hogy nem...

Más is járt ugy, hogy nem tudott aludni az Antidepresszáns miatt? Vagy csak keveset?

Figyelt kérdés
2.5 hete szedem de 3 napja alig alszok.

2021. júl. 21. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez normál mellékhatás, el fog múlni pár hét után. Én 3 hete kezdtem egy erősebb emelésbe és azóta csak 4-5 órákat tudok aludni, pedig soha nem volt bajom az alvással.
2021. júl. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Nekem is úgy volt kb. 1 hónapig, és utana egyre jobban tudtam. Kitartást és sok erőt.
2021. júl. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jah hát én egy hónapot nem várok, inkább nem szedem. Dolgoznom és tanulnom is kell nem lehetek még betegebb.
2021. júl. 22. 12:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az antidepik így hatnak. Megemelik a szerotonin szintet, ami viszont fokozhatja a szorongást. Ezért írnak fel mellé szorongásoldót is. Én most kezdtem Cipralexet és éjjel sajnos be kellett vennem egy fél xanaxot. De igyekszem nem szedni, remélem, hogy túlleszek ezen a nehezén. A fejem is kótyagos kicsit, sajnos ez is ezzel jár.
2021. júl. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Írtam már itt párszor tesóm esetéről, aki kigyógyult a pánikbetegségből antidepresszáns és pszichoterápia segítségével ÉVEK alatt. Az elején olyan súlyos állapotban volt, hogy négy féle gyógyszert kapott. Antidepresszáns, nyugtató, altató, béta blokkoló a heves szívdobogásra. Képzelheted milyen állapotban lehetett már mire pszichiáterhez került.
2021. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem szeded sosem gyógyulsz meg
2021. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Évekig szedtem rexetint és nem gyogyultam meg de legalább attól tudtam aludni.
2021. júl. 23. 16:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Már a sokadik ilyet olvasom, de még mindig nem tudom megérteni, hogy pl. te minek szedted a Rexetint évekig, ha nem használt? Van rengeteg féle más antidepresszáns is ami meg lehet, hogy tuti lenne, kizártnak tartom, hogy az összeset kipróbáltad volna. Egyébként meg pont azért kéne szedned a mostanit és adni neki egy esélyt, mert ahogy írod "nem lehetek betegebb". Márpedig gyógyszer és kezelés nélkül mindenki csak egyre betegebb lesz.
2021. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még azt elfelejtettem, hogy a lehetőségek tárháza nagyjából kimeríthetetlen. Én már egész jól vagyok, escitalopramot szedek, de most lehet, hogy csapunk mellé még egy kis rexetint is, hogy 101%ban tuti legyen minden, szóval még akár ilyet is lehet, hogy kombináljátok a gyógyszereket. Ha meg akarsz gyógyulni akkor meg is fogsz, csak keress egy normális pszichiátert aki nem szarik a fejedre.
2021. júl. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azért szedtem mert 6 hónapig is eltarthat mire hat utána meg mikor probáltam abbahagyni komoly elvonási tüneteim voltak. Erre nem figyelmeztetek amikor elkezdtem szedni. Szedtem más antidepresszánst ami viszont hatot de akkor még gyerek voltam és abbahagytam. Jó kérdés lenne miért nem azt probálom meg újra szedni. Nekem munkahelyem van nem ugy van az hogy alig alszok 1 hónapig teljesiteni kell, elmegyek 1 hónap táppénzre ki is basznak aztán ráadásként még munkanélküli is leszek. Nem tudok kisérletezgetni munkahely melett. Szerencsére nem depreszios vagyok hanem szociális fobiás már nem nagyon sulyos de azért elég zavaró tud lenni. A pszichiáteremmel nincs baj segiteni akar meg kis dozisban adagolja hogy reagálok rá teljesen rendben van.
2021. júl. 23. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!