Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rexetin segített valakinek...

Rexetin segített valakinek generalizált szorongáson, agorafóbián?

Figyelt kérdés

Egy 3 hónappl ezelőtti rosszul lét, illetve egy egyedül otthon lévős rosszul lét után nem merek egyedül maradni, illetve egyedül az utcára se merek kimenni. Próbálkozom, de egyszerűen rosszul vagyok már a gondolatától, ha menni kell valahova, már 140 a pulzusom.


A pszichiáterem Rexetint írt fel, 5 napja szedem, eleinte 5 mg-t, ma emeltem 10 mg-ra, eddig jól voltam az 5 mg-gal, viszont ma az emelés után negatív gondolatok voltak egész nap a fejemben, illetve jobban szorongtam, nyugtalan voltam kicsit. Normális ez? Segített valakinek ez a gyógyszer?

Tudom, hogy kell kb. 2-3 hét a hatásig, nektek mennyi idő volt, míg hatott, és miben nyilvánult meg?



2021. júl. 21. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, segített. A nyugtalanság miatt ne aggódj, az emelés kiválthat ilyet. Igen, 2-3 hét és érezni fogod a hatását. Nekem sokat javult a közérzetem. Viszont csak akkor emeld az adagot, ha a pszichiátered tanácsolja, saját meggondolásból ne.
2021. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A negatív gondolatok és szorongás az elején teljesen normális. Minimum 2 hét után - van akinél sajnos tovább tart - ezek a tünetek javulni fognak.

A hatása 3-4 hét után abban nyilvánult meg, hogy minimálisra csökkentette a szorongást.

2021. júl. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Pszichiáter tanácsára emeltem, negyeddel kezdtünk, aztán most egy hétig fél, majd pár nap háromnegyed, majd egész.

amúgy miben nyilvánul meg a hatás? Nem fogok félni, ha kimegyek egyedül az utcára?

Járok mellette pszichoterápiára is.

2021. júl. 21. 19:15
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Az antidepresszáns egy mankó amit meg kell tanulnod haszálni. Nem fog tőle egyik napról a másikra elmúlni a félelmed, viszont segíteni fog abban, hogy egyedül tudj pl. az utcán közlekedni (ha már ez a példa) és gátolja a negatív gondolatokat amik kiváltják jelenleg a szorongásod. Egyébként a teljes hatása kb. 3 hónap alatt épül fel a gyógyszernek, szóval akkor sem kell elkeseredni, ha neked 2-3 hét után még nem jön az igazi hatás, minden ember más és más. :)
2021. júl. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem értem miért lett lepontozva a 4#-es válaszoló. Teljesen helytálló, amit írt. (2#)
2021. júl. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A négyes vagyok, én sem értem, úgy néz ki ez egy ilyen oldal. :D Ezt nem én találtam ki, ezt mondta nekem a 35 éve praktizáló pszichiáterem és ezt a személyes tapasztalataim alapján helytállónak találtam, így gondoltam megosztom segítségként. :)
2021. júl. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem baj, én felpontozlak :D Amúgy én is így tudom. Szintén pszichiátertől és klinikai szakpszichológustól. (2# 5#)
2021. júl. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak, szóval nem tudom ki pontozott le. Hasznos volt minden válasz . :)
2021. júl. 22. 07:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Én szedtem kis dozisban a rexetint nekem nem segített, de nehéz volt abbahagyni arra emlékszem. De lehet neked használ viszont az első két hétben tényleg felerősödhetnek a tünetek.
2021. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kis dózis mit takar?
2021. júl. 22. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!