Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kémiai egyensúly nincs rendben...

Kémiai egyensúly nincs rendben a fejemben, ha csak a munka tesz boldoggá?

Figyelt kérdés

Csak akkor és addig vagyok boldog, amíg valamilyen fizikai munkát végzek. Minél kimerítőbb, igazából annál jobb. Azonban a két munka közötti holtidő ami pl. könyvolvasással vagy filmnézéssel telhetne, már hónapok óta nem nyújtja számomra a belefeledkezés örömét. Ma is egy epizódot nem tudtam végig nézni, inkább kinyomtam azzal az "ez úgysem vezet semmi produktívhoz" érzéssel.

Tehát az állásomon kívül ugyanúgy a munkában kapcsolódok ki (amit nem neveznék kikapcsolódásnak, mert kétségbeeséssel tölt el már a gondolat is, hogy ha egy feladat végére érek találok-e még aznap egy következőt).

Más is érezte már ezt munkával kapcsolatban? Én arra gondoltam, nálam az agy "jutalmazási központ"-jában lehet egy csavar mert eddig világéletemben, kicsiként is az számított, napról-napra ki mennyire veszi ki részét a családi gazdaságban. Tudna rajtam segíteni esetleg valamilyen "boldogságbogyó", hogy legyen kedvem más tevékenységhez is?

21/N


2021. júl. 21. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne nézz "csak úgy" filmet.

Az érdeklődési körödnek megfelelőt keress. Könyvet szintén.

Nem kell semmit túlbonyolítani. Szeretsz dolgozni, kreatív vagy, mozgékony. Alkati kérdés. Ne törődj semmivel, dolgozz, amennyi egészségesen jólesik.

Munka után pl. kerti munka idegileg, lelkileg is kikapcsol, és nagyon jót tesz a léleknek-szellemnek egyaránt.

2021. júl. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A dédnagyapám hajnalban kelt. Megetette, ellátta az állatokat.

Elment dolgozni. Délután 5 óra felé ért haza. Evett, aztán átöltözött, kiment a kertbe, és estig kötözött, kapált, öntözött, aztán visszajött, megint ellátta az állatokat. Utána még olvasott, vagy tévét nézett.

És egészségesen aludt. Jó kedélyű ember volt világéletében. 94 évet élt.

Úgy nevelte a gyerekeit, unokáit és még a dédunokáit is, hogy "tétlenül nem ülünk, fiam, ha beszélgetsz, mindig van mit tenni, járjon a kezed".

:D

Semmiféle drogokhoz ne nyúlj! Jódolgodban már te sem tudod, hogy mit csinálj.

Örülj neki, hogy kreatív vagy, jólesik a munka, és dolgozz szépen annyit, amennyi kielégít.

2021. júl. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

Egy kicsit munkamániásnak hangzik így látatlanban, de ettől függetlenül elhiszem, hogy dédnagyapád remek ember és apa, nagyapa volt

2021. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!