Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon betegesen viszonyulok...

Nagyon betegesen viszonyulok a pszichológusomhoz? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Pl.: Szeretnék egy városban élni vele, és szívem szerint már teljesen úgy tervezném a jövőbeli dolgaimat, hogy ez megvalósulhasson. Hazudozom neki, hogy rosszul vagyok, pedig nem is, csak nem szeretnék elszakadni tőle. Meg akarom tudni, hogy milyenek a gyerekei, és megpróbálni hasonlítani rájuk, hogy engem is úgy szeressen... Tudom, hogy teljesen irreálisak és abszurdak a gondolataim, de érzelmileg mégis megvisel a dolog...és csak nagyon nehezen tudom elnyomni magamban. 25/l

2021. júl. 23. 00:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
33%
Pont ez a lényege a borderline-nak. Hogy tizenpár éves hisztis gyerek szintjén van, miközben meg van győződve, hogy tök normális, hogy neki semmi baja amúgy... mindenki más idióta, nem is létezik.
2021. júl. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
20%
A maga rokona borderline-os, innentől kezdve mindenki borderline. "Kezelni kéne"? Mivel? Kényszerzubbonnyal? A szerelmi szenvedélyt nem kell kezelni, mert nem árt senkinek. Lehet, hogy nem érett, kornak megfelelő viselkedés, de tudja mit: ez legyen a legnagyobb bajom. Attól még én egy jól funkcionáló, másoknak segíteni képes egészséges ember vagyok, és ha van egy kis tökéletlenségem, hát attól vagyok ember. Nyilván magának is van: hogy goromba, az máris kiderült, és ha megismerném, találnék ott többet is. Hát rendkívül sajnálatos, hogy egy olyan borzasztó világban kell élnie, ahol ilyen infantilis emberek az embertársai.
2021. júl. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
86%
Azért ez egy kicsit túl van reagálva. :D és megint személyeskedik, honnan tudja, hogy én milyen világban élek vagy hogy infantilis emberek vesznek körül? Ha Ön egy másoknak segíteni képes egészséges ember, akkor ne feltételezzen abszurditásokat anonim hozzászólók életéről. Én leírtam a véleményem, hogy szerintem a követés már átlépi a megengedett határokat, és ezt a borderline személyek szokták csinálni. Maga viszont személyeskedik. Üdv
2021. júl. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
16%
Istenem, annál azért többet néztem ki magából, mint hogy ne vegye a szarkazmusomat, amivel az "ilyen infantilis emberek" kifejezéssel magamra utaltam! Tévedtem. Egyébként nem én voltam az első, aki személyeskedett, de ha valaki borderline-osnak nevez valakit, akit még csak nem is látott, hát az ne csodálkozzon, ha ezt nem teszik neki zsebre! Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. (Követésről pedig nem volt szó. Egy amúgy engem is érdeklő eseményen való részvétel (teknősbékapáncél-hímző tanfolyamra biztos nem mentem volna el) vagy villamosozás egy olyan városrészben, ahol még nem jártam ezt még nem meríti ki. Ha távcsővel kukkolnám a szomszéd házból vagy rózsaszirmokat küldözgetnék neki szívecskés borítékban, na az kimerítené.)
2021. júl. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
36%
Ha ekkora boomerek vagytok, mi az anyámért nem mentek inkább valami Zámbó Jimmy fanclub csoportba veszekedni? Rohadtul nem mindegyik borderline közveszélyes barom, aki mindenki más életét tönkretenné...
2021. júl. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
74%
25: ment a zöld, pedig leboomereztél annak ellenére, hogy 28 éves vagyok. Csak illemből nem tegeztem le az illetőt, aki lemagázott. Egyetértek azzal, hogy nem minden borderline közveszélyes, egy szóval sem írtam ilyet.
2021. júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
58%
Ez a betegséggel együtt jár. Kezelhető.
2021. aug. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tök normális, hogy kötődni akarsz hozzá, hiszen egy terápia nagyon-nagyon mély kapcsolódás. Amire figyelj, hogy ne tégy olyat, amit fordított helyzetben idegentől te is zaklatásnak éreznél.

Szerintem érdemes beszélned erről a terápiában, és akkor sokkal könnyebb lesz kezelni a helyzetet. Nekem volt egy tanárom, akivel nagyon szívesen voltam együtt, lestem minden szavát.

Ami zajlik köztetek egy erős érzés, de ahogy fentebb írták, egy áttétel. Tiszteld meg őt azzal, hogy nem hazudozol, nem mondod, hogy rosszabbul vagy, hanem beszélsz erről az elszakadási félelmedről, hogy haladni tudjon a terápiád.

2021. aug. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Az én (volt) pszichológusom kb nem ismert fel, amikor ráköszöntem.

Rosszul esett, kicsit összetört a lelkem, de valójában ez a normális. 1000 másik páciense van, gondjai, gondolatai neki is. Próbálom helyretenni.

2021. okt. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ez egy fázis, ha nem nyomod el, hanem érzelmileg hagyod magadnak megélni, akkor túljutsz rajta.
2021. nov. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!