Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy mentálisan ép ember...

Egy mentálisan ép ember csinál ilyet? Vagy ez már személyiségzavart/(bármi más zavart) jelezhet? Milyen lelkiállapotra utal?

Figyelt kérdés
A nő (28 éves) megtudta, hogy a barátja hosszú ideje hazudott neki egy nagyon fontos dologgal kapcsolatban. Erre a nő késő este berontott a férfi lakásához, ahol nekiesett, megpofozta őt, földhöz vágott egy vázát, üvöltött, a földön fetrengve ordítva sírt, öngyilkosággal fenyegetőzött, majd eltűnt. A nő nem emlékszik a történtekből szinte semmire...

2021. júl. 23. 02:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha nagyon fontos dologban hazudott, pl. megcsalta, ertheto ez a reakcio szerintem...
2021. júl. 23. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ettol meg nem lesz senki borderline, az egy akar tobb evtizedes lefolyasu betegseg...
2021. júl. 23. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell ahhoz betegnek lenni, elég ha valami komoly dolog történt és előtte mondjuk hetekig nem aludt jól és van egy kis kimerültség mögötte.
2021. júl. 23. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Én is ismerek nőt, akinek mikor a férje bevallotta, hogy megcsalja, olyan dührohamot kapott, hogy baltával szétverte a férjének az értékes motorgyűjteményét. A nő nem bolond, előtte is, utána is normális, csak kibukott.
2021. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Ez szimplán csak egy dühkitörés. Az öngyilkossággval való fenyegetőzés tipikus dolog, de aki mondja úgyse teszi meg
2021. júl. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Az ilyenre rá kell hívni a rendőrséget. Majd a zárt osztályon elgondolkozhat, hogy mit is engedhet meg magának.
2021. júl. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Hatoska azért ne vigyük már túlzásba. Mindenkinek joga van életében egyszer kétszer dührohamot kapni, főleg ha jó oka van rá. Én alapból egy nyugodt személy vagyok, de ha betelik a pohár, mert a másik élvezettel játszik az idegeimmel, akkor kibukok és megmondom a magamét. Olyan még nem fordult elő, hogy tárgyakat törtem volna össze, de ha a férjem megcsalna, vagy egy komolyabb dologban hazudna, akkor biztos, hogy összetörnék egykét tányért, utána pedig kirúgnám és többé látni sem akarnám.

Ilyen esetekben egészségesebb kiélni az indulatot, mint elfojtani.


Az már más kérdés, ha valakinek erről szólnak a mindennapjai, vagyis ilyen a személyiségtípusa - ezt hívják borderline-nak. Bár ahhoz még kellene 3 kritérium: pl. szélsőséges hangulatingadozások, impulzivitás (költekezés, promiszkuitás, falásrohamok), önbántalmazás. Az utóbbiak nem 1x-2x, de még nem is 3x-4x fordulnak elő, hanem a személy gyakorlatilag nem tud másképp viselkedni, és a mindennapjait határozza meg ez a fajta magatartás.


Én már amiatt is kiakadnék, ha valaki egy kiadós átb*szás után borderline-nak merészelne nevezni. Kérdező, ha nem elméleti kérdés, hanem a csajoddal kaptatok össze, mert hazudtál neki és megbántottad, akkor elég gáz egyből a gyakorira rohanni pszichodiagnosztikáért.

2021. júl. 24. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

#7.

Nálam pszichiáter diagnosztizálta, hogy bipoláris zavarom van. Folyamatosan olyan ideges vagyok, hogy sikítani meg üvölteni tudnék, mégsem ütöttem meg soha életemben senkit. Ha énrám bárki is kezet merne emelni, ráhívnám a rendőrséget, a sitten meg majd kiőrjönghetné magát. Ha pedig a tárgyaimat tenné tönkre, kifizettetném vele a kárt, amit okozott, majd ki is tenném a francba. Idegbeteg állatokkal nem tárgyalok.

2021. júl. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

8:

Szerintem pedig ne legyünk álszentek. Nem kajáltatod be velem, hogy te még életedben egyszer sem törtél össze valamit. És ezalatt nem a herendi étkészletre gondolok, hanem mondjuk egy jelentéktelen, épp kéznél lévő tárgy földhöz csapását, ami aztán eltört.


Az agresszió helyett mindenképp hatásosabb a kommunikáció, ezért elsősorban azt támogatom. Ugyanakkor vannak olyan helyzetek, amikor teljesen normális felkapni a vizet. Az elfojtás rengeteg pszichoszomatikus tünetet okozhat. A kiabálás pedig nem egyenlő az őrültséggel, nyilván nem tennék kárt a legdrágább, legféltettebb és legértékesebb tárgyakban, bármennyire is lennék ideges, mert nem veszíteném el a józan eszemet és ítélőképességemet, de ha tegyük fel 1 évig a szemembe hazudott volna a férjem, hogy márpedig nem csalt meg, és én vagyok a bolond, majd arra jönnék haza, hogy épp romantikáznak, akkor azt hiszem nem sajnálnék egy ikeás bögrét.


Ezek egyébként hipotetikus helyzetek, és mint írtam, eddig még nem törtem össze tárgyakat, de nem zárom ki a lehetőségét, mert nem akarok álszent lenni. (Kulcstartót már sikerült egyszer földhöz vágnom, miután 8 órás műszak után elrepedt a bevásárlószatyor és elgurult az összes narancs, de ha emiatt lennék pszichotikus szociopata borderline és még miegymás, akkor vállalom).

2021. júl. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én a nő vagyok. Már 1 hónapja szakítottunk a párommal amikor megtudtam, hogy végig volt egy másik nő is az életében.

Ők mondták, hogy ilyet ép ember nem csinál, és elgondolkodtam a dolgon...

2021. júl. 24. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!