Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egész éjszaka nem tudok...

Ha egész éjszaka nem tudok aludni csak fekszem az ágyban, az is pihenésnek számít? Vagy semmit sem ér? Akkor érdemes kimászni az ágyból?

Figyelt kérdés

2021. júl. 24. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes módon pihenésnek számít. Csináltak már több tanulmányt is ezzel kapcsolatban és ha nem is sikerül aludni, de csak ha fekve pihensz már az is többet számít, mintha tevékenykednél elvileg.
2021. júl. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1/kivéve ha rágörcsöl és stresszel. ha csak fekszik csukott szemmel az segít , szóval ne parázzatok rá az alvás témára ha nem megy nem megy.
2021. júl. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Hosszútávon káros de ha ritkában fordul elő mondjuk heti 1-2 szer attól nem lesz bajod.
2021. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as, nem az a káros, hogy csak fekszik és pihen és nem csinál semmit, hanem hogy nem alszik. De a kérdés valószínűleg azért született, mert a kérdező nem tud elaludni. Ez esetben inkább maradjon fekve (amennyiben kényelmes neki úgy, és nem stresszel rá az alvásra), mint hogy felkeljen kifesteni a konyhát.

De ha stresszel az alváson és pont ezért nem tud elaludni, akkor keljen fel, igyon egy pohár tejet, menjen ki az udvarra és bámulja a csillagokat... szóval bármi nem túl aktív dolgot csináljon egy fél óráig, aztán utána lehet, hogy el tud aludni.

2021. júl. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

egy ideig volt hogy rágörcsöltem az alvásra , minél gyorsabban el akartam aludni aztán aludtam 2 órákat fáradt voltam egész nap.

Aztán elengedtem alszok amikor laszok lesz ami lesz , azóta rendesen kipihenem magam. Persze néha 1-2 nap nem alszok de meg sem érzem .

2021. júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Snike válasza:
100%
#5 meg tudod mondani, hogy mi segített, hogy ilyen lazán állj hozzá? Mármint, hogy zajlott le benned ez az elengedés? Így paff egyik délután erre eszméltél, hogy szarsz bele?:D Kíváncsi vagyok, mert én is rágörcsölök, és tudom, ha pozitívabban állnék hozzá, nekem is megszűnne ez a probléma...
2021. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!