Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy azért...

Létezik olyan, hogy azért szédülök és produkálok egyéb furcsa tüneteket, mert az agyam kvázi "unatkozik"?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok, eléggé komolyan, és tavaly óta egyre durvább szédüléseim vannak, a kezdetekben nagyon féltem hogy agyvérzés vagy hasonló lesz, de még a legdurvább rohamok után/alatt sem lett semmi maradandó vagy komoly, mindig elmúlt vagy jobb lett legalábbis, és ennyi idő után az kijelenthető hogy nem szervi ok vagy elváltozás, mert abba másfél év alatt belehaltam volna, ezt az orvosok is megmondták, és valóban, hiába csomó vizsgálat, a mentősök, a háziorvos és az ideggyógyászat, fülészet stb. szakrendelés is mind azt mondta hogy nincs szervi bajom, kórkép alapján teljesen egészségesnek kéne lennem.

Viszont a szédülés (többféle, hol imbolygó, hol hirtelen támadó, hol szorító stb.) nem múlik, és egyre gyakrabban tűnik fel.

Viszont azt vettem észre, hogy ha le tudom magam foglalni valamivel, de úgy ténylegesen, tehát valami leköti a figyelmem, vagy valami kellemetlen dolog történik amire odafigyelek, vagy bármi hasonló, akkor nem szédülök. Sokszor pl. ha elmegyek biciklizni, vagy valahol dolgozok, segítek valakinek, esetleg beszélgetek mélyebben, vagy csak simán pl. egy film leköt stb. akkor nincs ez. De mihelyt eszembe jut, akár csak hátsó gondolatként is, utána szédülök. És legtöbbször olyankor semmi se segít, se gyógyszer, se levegőzés, se semmi.

Azt is tudni kell hogy otthon ülő vagyok, előtte is az voltam de a pánik érkezése óta pláne, csak akkor mozdulok ki ha muszáj, nem járok sehová, sokat ülök a szobában, gép vagy tévé előtt.

Szóval lehetséges az, hogy azért produkálok változó formájú szédüléseket, vagy éppen sokszor lüktető ereket, zsibbadó fejet, rosszullétet stb. amiknek nincs szervi oka, mert az agyam kvázi unatkozik és hipochonder módon tüneteket kreál? Létezik ilyen?



2021. júl. 25. 17:55
 1/1 anonim válasza:
64%
Lehet.
2021. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!