Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Lustaságot" hogy lehet...

"Lustaságot" hogy lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés

Évek óta depressziós vagyok, most nem írnék regényt miért sz@r az életem.

A lényeg, hogy vannak céljaim. Tudom mit kellene tennem, ez segítene is rajtam. Viszont lusta vagyok, nincs energiám cselekedni. Ha el is kezdek valamit, akkor pár nap / hét után abbahagyom, és vegetálok tovább, megy a siránkozás, és a semmittevés.

Túl sok a tennivaló, és valószínűleg ez az egyik főprobléma. Tűzzek ki rövidtávú célokat? Persze, de itt nincs pozitív visszacsatolás. Ezek hónapok/évek munkái után hoznának csak eredményt.


2021. júl. 25. 23:32
 1/3 anonim válasza:
100%
Én ha valamit megunok és utána csinálom tovább, akkor nekem megjön hozzá a kedvem. Próbáld ki. De én lehet elmennék egy pszciológushoz is, biztos segít valamennyit.
2021. júl. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pontosan ez a problémám, úgyhogy tényleg jó lenne tudni mi a megoldás.🤔
2021. júl. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy feltétlen lusta. Kivéve ha a depresszió előtt is az voltál úgy általánosságban.

Ha régen nem voltál az, akkor a depi a ludas. Sokan azt hiszik hogy annyi az egész hogy szomorú az ember, pedig a fő tünete a motiválatlanság.

A depressziót kell kikezeltetni, eljárni pszichológushoz, addig ez nem fog javulni.

2021. júl. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!