Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki megemlíti, hogy gondolkozi...

Aki megemlíti, hogy gondolkozik az öngyilkosságon, ő biztosan nem teszi meg?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak egy tévhit?

2021. júl. 26. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom, nekem kicsit az a benyomásom hogy az ilyen csak segélykiáltásként figyelmet akar, hogy foglalkozzanak vele, de nagy eséllyel nem tenné meg. Volt olyan haverom aki öngyilkos lett, soha halvány utalást sem hallottam tőle arról hogy ilyet fontolgatna.
2021. júl. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát,nevelőapám évekig mondogatta,ha piás volt. Aztán egyszer megtette. :(
2021. júl. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt így nem lehet kijelenteni, hogy ő biztosan nem teszi meg. Megteheti így is.
2021. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég elterjedt tévhit!

Akik komolyan gondolkodnak öngyilkosságon, azok sokszor így akarnak segítséget kérni a családtagoktól, barátoktól, hátha így sikerül mégis megoldani a problémáit közösen.

Ha ez a segítség elmarad - éppen az ilyen hülye hozzáállás miatt, hogy csak a szája jár vagy zsarolni akar - akkor igen sok esetben tényleg megteszi!

Persze van olyan is, aki annyira kilátástalannak tartja a helyzetét meg a környezetét, hhogy minden segítségkérés nélkül öngyilkos lesz, de ettöl még nem ez a biztos.

2021. júl. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tévhit, megteheti ugyanúgy
2021. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Aki már kimondja, az fontolgatja. A cselekvéshez tudathasadásos állapot kell. Belénk van programozva az élni akarás a legszörnyűbb körülmények között is. Bizonyára nem rólad van szó, de elgondolkodtál az élet értelmén. Hamarosan lesz egy új világ mely Isten uralma alatt valósul meg, nem lesz többé szenvedés, sem gonoszság!
2021. júl. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Nem lehet tudni.Exem mindig hangoztatta és párszor meg is próbálta gyógyszerekkel, de sokkal kevesebbet vett be, mint amennyit mondott, szóval nem tudom, mennyire gondolta komolyan.
2021. júl. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos akkor is megteheti, ha elmondja a szándékát a környezetének és akkor is, ha nem.
2021. júl. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%
Amikor az ember ténylegesen megakarja tenni, akkor a tudata már annyira be van szűkülve, hogy egyáltalán nem releváns, hogy beszélt-e róla vagy sem. Egy ember az öngyilkosság pillanatában már teljesen elveszti a realitás érzékét, abban a pillanatban nem az az ember, nem véletlenül beszélünk pszichózisról. Hiszen egy egészséges embernek az élni akarás mindenek felett van.
2021. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!