Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyetértesz azzal, hogy,...

Egyetértesz azzal, hogy, akinek mentális, vagy lelki betegsége van, annak nem szabad táppénzre mennie, vagy kiesnie a munkából, mert csak rosszabb lesz neki?

Figyelt kérdés

2021. júl. 26. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez ostobaság. Nem lehet általánosítani. A válasz függ az adott mentális zavartól és annak súlyosságától, az illető személyiségétől, a munkakörtől, a munkahelyi légkörtől és a vezetőségtől...
2021. júl. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Enyhe/közepes depressziónál, szorongásnál, ahol az illető valamilyen irodai munkát végez, vagy bármit, ahol nem felelős mások testi, lelki épségéért, még oké, jobb neki, ha emberek közt van, nem hagyja el magát, stb.

De azért gondolom, te se szívesen utaznál olyan buszon, amit egy súlyosan depressziós sofőr vezet, aki nem tud koncentrálni, lassú a reakcióideje, napok óta nem evett, nem aludt rendesen, alap dolgok nem jutnak eszébe (például az útvonal). És még lehetne sorolni.

2021. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes kérdés. Tavaly januárban brutálisan magam alatt voltam, ráadásul akkor kezdtem el antidepresszánst szedni meg pszichoterápiára járni. Tudniillik antidepi az elején felerősíti a tüneteket, és ezt az első napokban bent is megéreztem. Volt egybpillanat, mikor úgy éreztem ki kell mennem az épületből, mert ott helyben rosszul leszek. Utána nyugtatóval elviselhetőbb lett. De így utólag visszagondolva jól tettem, hogy nem mentem táppénzre, mert legalább lekötött a munka.
2021. júl. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a paciens erzi es annak kene mervadonak lenni. Szerintem sokszor szukseges a tappenz.
2021. szept. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!