Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Ti mit tennétek?...

Mit tegyek? Ti mit tennétek? Basszam tovább szét a már amúgy is szar életemet és fogadjam el ,hogy nekem ezt dobta a gép vagy valami csoda segítségével még ki lehet mászni ebből a gödörből?

Figyelt kérdés

Bipoláris zavarral, depresszióval és szociális fóbiával küzdök.Enne tudható be az is,hogy még soha nem volt kapcsolatom és ez egyszerűen az őrületbe kerget,mert nem akarom az életem egyedül leélni(meg csak kurvákkal).Nem vagyok csúnya,és elég jól is keresek,ennek ellenére egész életemben csak átnéztek rajtam a nők.Több társkeresőn is fent voltam évekig,de az összes vicc és csak a magamutogatásról szól. Több pszichológusnál is jártam,egyik se vált be.Pszichiáterem Frontint (0,5mg) írt fel ill. már vagy 6 féle antidepresszánst is szedtem,több-kevesebb hatással.Muitán a pszichiáterem a képembe vágta,hogy nekem nem jó semmi,nem használ semmi és ,hogy ő már nem tud mit kezdeni velem,beutalt a pszichiátriára.Természetesen ugyan úgy jöttem ki,ahogy bementem és semmivel se voltam jobban.Ekkor határoztam el hát ha már nem segít semmi,nincs segítség és amúgy is tök mindegy,mert így egyedül maradok,akkor miért is ne...és ekkor fordultam a drogokhoz úgy ,hogy előtte sose drogoztam.Már lassan 2 éve élek drogokkal(fű,lsd,eki,ketamin)és úgy vagyok vele ,hogy kurvára leszarom már ha beledöglök,mert én úgy érzem,hogy mindent megtettem a gyógyulásom érdekében és cserébe mégis csak azt kaptam,hogy pofán szart az univerzum.Ez volt a körítés és ami most a kérdéshez kapcsolódik.Hogy ezek után mégis van bennem egy kapocs,ami folyton baszogat,hogy nem jó ez amit csinálok és le kéne állni vele.Talán ez a remény....de mégis miben reménykedjek mikor sehonnan nem kaptam meg azt a segítséget amire szükségem lett volna,és már csak annyit látok magam előtt,hogy milyen jó lesz a következő trip.

Ti mit tennétek? Basszam tovább szét a már amúgy is szar életemet és fogadjam el ,hogy nekem ezt dobta a gép vagy valami csoda segítségével még ki lehet mászni ebből a gödörből?

27/F


2021. júl. 27. 19:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Csomó jó ember cola függő és meg is élik a világukat úgy hogy szedd össze magad aztán kesz
2021. júl. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondás, ami rád nagyon jellemző lehet. Segíts magadon, az isten is megsegít. Ha ezt az eddigi életedet így előadod egy nőnek, az hanyatt homlok menekülni fog. Senki nem akar macerás társat. Jókedvű, egyszerű, jó fej és problémamentes társat szeretne mindenki.


Tedd rendbe a lelkedet, a gondolkodásodat és hajrá.

2021. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a megoldás, ha a problémádon gyötrődsz! Én is megtehetném, hogy öngyilkos leszek, már volt tervben régebben. Én is úgy vagyok, mint te, nem kellettem senkinek, pedig normális férfi voltam mindig, csak külsőre nem vagyok vonzó. Nekem más fajta betegségem van, de mégis lelkileg túlléptem a nehézségeken. Van pár dolog, ami megnyugtat, bizakodást, kiutat ad, pl a techno, naponta hallgatok mixeket, de a szabadba elmenni kikapcsolódni, vagy elmenni motorozni, túrázni , ezek segítenek kiheverni a depressziót!

Volt olyan barátom, akinek olyan pszichés problémája volt, mint neked, őneki sem használt a gyógyszer, meditációt próbálta, az segített, meg neki sem sikerült nőt találni, de 35 évesen kb talált nőt és boldogok.

Szóval van kiút, csak meg kell találni, ne a drogba zuhanj bele azt javaslom!

2021. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én is megjártam a hadak útját, nekem is voltak és vannak az életemben rosszak, amik miatt úgy érzem, hogy ki szeretnék halni. Pl ebben az évben csak sírtam... De van kiút, és tudom és akarom, hogy tudd, hogy még ha irdatlan nehéz is, de lábra kell állni felemelt fejjel. Eleinte nagyon nehéz lesz és eltarthat egy jó darabig, de sikerülni fog és akkor majd boldog leszel. Légy bátor és türelmes magadhoz, szedd össze magad és légy türelmes magadhoz, majd találj egy jó partnert. Sok sikert!
2021. júl. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Menj tovább ezen az úton és pár év múlva az aluljáróban a frissen összevizelt gatyádban fetrengve a jelen helyzeted kifejezetten jónak fog tűnni. Mindig van lejjebb, te még csak most kezdtél el lecsúszni a lejtőn, az alja az nagyon nem itt van még. De hát mindent meg kell tapasztalni, szóval hajrá, csak így tovább!
2021. júl. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, ne olyan pszichiátert keress, aki csak gyógyszerrel töm, hanem igazi terapeutát, és meg kell keresni a depresszió és a szociális fóbia gyökerét. Hosszú és keserves út ez, de egyszer a végére érsz :)

Ennek az önpusztításnak semmi értelme, ez maga a lassú halál.

2021. júl. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokta elég gyors volt.

5. tudom h van sokkal lentebb,de nem akarok oda eljutni,gondolom ezért is van bennem ez a kapocs amit írtam

2021. júl. 27. 19:39
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

A gyógyszerek sajnos sokkal több esetben hatástalanok maradnak, mint ahogy azt reklámozzák a pszichiátriai kezelés terén. Sok esetben is inkább csak elnyomják a tüneteket, de nem oldanak meg semmit.

Alapvetően a személyiségzavarokkal meg hasonló pszichés gondokkal meg kell tanulni együtt élni, és szerintem ebben egy jó pszichológus vagy pszichoterapeuta sokat tud segíteni. De persze szaksegítség nélkül is lehetséges, csak sokkal nehezebb, és nem mindenkinek járható út.

Az, hogy egyre lejjebb csúszol, és mástól várod a megoldást, nem fog javítani az életeden, de te magad megtehetnéd. Egyáltalán nincs veszve még semmi, csak meg kéne tanulnod kontrollt gyakorolni a saját életed felett. Ettől nőne a magabiztosságod, és akkor egyből működne a szociális életed is, legyen az barátkozás vagy párkapcsolat. Sosem a kinézet a döntő, hanem a kisugárzás. Ha árad belőled a letargia, meg hogy te elhiszed magadról, hogy sz-r az életed, senki nem fogja keresni a társaságod.

2021. júl. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
2.válaszoló,ha tudnám mi a gond a lelkemmel és a gondolkodásommal,rendbe tenném mivel nem tudom ,így elég nehéz
2021. júl. 27. 19:51
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

2 vagyok. Segítek, hogy mire gondolok. 😊 Olvasd el amit leírtal szöveg. Csupa negatív, rossz és szomorú dolog... Pedig jó fej srác lehetsz, és kedvesen reagálsz a válaszokra.


Na, most próbálj meg magadról egy ugyanilyen szöveget leírni, de kizárólag a pozitív tulajdonsagaidat, és erényeidet felsorolni. Ha nem akarod itt, akkor csak otthon magadnak.


És ezt naponta tedd meg, olvasd el amit írtál. Pár nap múlva figyeld meg magadat és a reakcióidat... 😊

2021. júl. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!