Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós lehetek vagy mi...

Depressziós lehetek vagy mi van velem?

Figyelt kérdés

-Több hónapja nem igazán eszek semmit, még a kedvenc kajáimat sem, ez által is lefogytam az átlagos 50 kg-mról 44-45 körülire és ez lejjebb megy.

-2 éve lesz lassan, hogy egyszerűen nem bírok elhelyezkedni munkahelyen pedig nagyon sok lehetőségem van és volt, de csak egy adott munkánál éreztem jól magam de oda még lenne lehetőségem szerintem visszamenni de félek

-Legtöbb napot korábban átaludtam, este voltam fenn és gépeztem csak, mostanra ez sikeresen visszaállt a normál életvitelbe de néha egy óráig is alszom ami érzem már nem tesz jót

-Mostanában már a 3. nap sírok random és este fele inkább, néha bármikor

-Nincs kedvem semmihez, nincsenek céljaim csak annyi hogy találjak egy munkát és addig csináljam míg valahogy el nem pusztulok és ennyi.

-Többszöt képzelek ilyen különböző scenariókat a fejemben, hogy engem bátanak, elvisznek egy erdőbe ahol jól megkínoznak míg otthagynak vagy rosszabb eltemetek..és ennél rosszabbakat is.

-Fizikálisan sosem bántott senki, mentálisan többször sajnos.-Észrevehőten lefogytam, többen is említették ezt már az ismerős köreimből.

-Öngyilkos gondolataim is vannak, ami nem szűnt meg 2013 óta akkor lehettem tini és iskola váltás volt meg nagy zavarok..kiközösítés stb..néha elmúlt de visszajött.

-Múltkor valahova mennem kellett és ott hídon volt a megálló, sokat néztem lefelé a vízhez gondolva ez sajnos úgysem elég magas ahhoz, hogy szörnyet halljak de ott sokáig álltam és egyszeűen nem éreztem semmit.

24 éves lány vagyok, kivülről egyáltalán nem látszik semmi amit érzek egyedül a fogyás az. Emberek között se szeretek lenni, erős szociális fóbiám van sajnos..

Pszichológushoz egyszerűen nem merek elmenni..valahogy nem szerentém ha segítenének rajtam.

Ez depresszió lehet?



2021. júl. 29. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Igen, ez depresszió.

Vizsgáltasd ki magad. Lehet pajzsmirigy probléma,

lehet súlyos vitaminhiány is. A pandémiás idők

utóhatása is.

Sok kirándulás, napfény, társaság, munka(!!!).

2021. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
amúgy tavaly pajzsmirigy-alulműködést észleltek de nem igazán tért el de mondta az orvos hogy amint leülepedik ez a covid utána ahogy érzem kéne ujabb vizsgálat.lehet tényleg az is hat rá. bár lehet felesleges lenne a vizsgálat is. de ha nincs nagyon tünetem akkor hogyan hívna el vizsgálatra?
2021. júl. 29. 22:24
 3/5 A kérdező kommentje:
Mellesleg a pandémiás idő előtt is jelen voltak ezek és a pandémia rám pont nem hatott semennyire mert eléggé introvertált vagyok is..észre se vettem belőle semmit szinte.
2021. júl. 29. 22:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Haziorvos beutal, vervetelbol megvan, erdemes kerni anti tpo vizsgalatot is,hogy autoimmun-e, emellett pajzsmirigy ultrahangot is, erre mind be tud utalni, es kicsi elteres is fokozhatja a tuneteid, de ez maximalisan depresszionak hangzik (amugy azert is jol irta az elso valaszolo,mert pm.alulmukodesnel nagyon gyakori tarsulo problema a depresszio), jol beallitott hormonszinttel.tobb energiad es kedved lesz.

A pszichologust ne keruld ki, magadon segitesz vele alapvetoen, o segit ebben,de nem helyetted dolgozik es muszaj valtoznod ha nem akarsz egy megkeseredett eletet. Jogod van jol lenni.

2021. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Régen egyáltalán nem voltam ilyen.

csak egyszerűen nem tudok elfelejteni dolgokat, kényszeresen ragaszkodok több dolghoz is..de már tényleg minden szürke mostanában hiába van 40 fok és napsütés.

2021. júl. 29. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!