Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Boldogtalanság. Nem bírom...

Boldogtalanság. Nem bírom már. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Màr kiírtam egyszer hasonló kérdést, de nem találkoztam olyan emberrel, aki hasonló cipőben jár.

Szóval a helyzet a következő:

Boldog gyerekkorom volt, a szüleim normálisan bántak velem, nem voltam annyira barátkozó tipus, de ez nem zavart és teljesen vidám élettel teli gyerekkor volt.

11éves voltam, amikor arra ébredtem, hogy egyszerűen nem érzek érzelmeket (boldogság, vidámság stb.) Elmondtam a szüleimnek is és ők arra gondoltak, hogy biztos a serdülőkornak köszönhetem és elfog múlni. Nem múlt el. Kb. 15 lehettem amikor kórházba mentünk pszichiáterhez, aki különböző gyógyszerekkel próbált "visszahozni", végül is nem sikerült. Azóta már 23 éves vagyok. Sikerült sok minden az életemben, 2 szakma, érettségi, jogosítvány, de igazából semmi nem vidít fel. Vannak és voltak barátaim akiknek bármit elmondhatok. Jártam bulizni, szórakozni. Hiába kapok bármilyen külső igert, nem érzek semmit. Nincs olyan egy másodpercre sem, hogy jujjj most de jól éreztem magam. Egy kisiklott vonatnak érzem az egész életem és már ez annyira rá ment az életemre, hogy igazából nem akarok már semmit sem az élettől.

Nem találok hasonló választ, ezért is írtam ki többször.

Nagyon szépen köszönöm, ha végig olvastad.

23/f


2021. júl. 30. 02:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit mondtak erre azok, akik kezeltek? Nem lehet, hogy nálad ennek szervi oka van? Pajzsmirigy, hormonok? Vizsgálták ezt?
2021. júl. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok orvos, de valószínűleg van egy masszív, kezeletlen krónikus depressziód. Vagy pedig ilyen alkat vagy, ez a melankolikus, vagy mindig rezignált. Ismerek pár ilyen embert, soha nem mérgesek, soha nem boldogok, csak úgy vannak, mint a befőtt. Keresztapámat pl még nem láttam mosolyogni, igaz sírni se. A lottó ötösre is csak annyit mondana, h rendben.

Érdemes lenne kivizsgáltatni, de ha nem találnak semmit, akkor elfogadni. Vannak akik hevesen élik meg az érzelmeiket, te meg nem, nem tehetsz róla. Vannak ezek az ujjongó, ugrándozó típusú emberek, te meg ennek a reciproka. Nem biztos, hogy jobb a nagy öröm- nagy bánat. Lehetsz egy jó könyvelő, műfordító, vagy mérnök, aki nem lobbanékony, de mindig stabilan ott van.

2021. júl. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne utánamenni, nrm volt-evalami traumád amit elfelejtettél (elrejtett az agyad).
2021. júl. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!