Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne befolyásol...

Mit tegyek, hogy ne befolyásoljon mások véleménye?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor befolyásol mások véleménye, akarata és ez valószínűleg az agresszív "szüleim" miatt van. Egyszerűen nem tudtam mentálisan felnőni mert mindig lenyomtak és emiatt minden véleményt úgy magamraveszek mintha szentírás lenne. Nem is tudom, hogy fogalmazzam meg.

Valakinek volt hasonló?

18 éves vagyok és szeretnék ettől megszabadulni, a "szüleim" sajnos egész gyerekkoromban befolyásoltak es ez csak nemrég tűnt fel. Például mindenben igyekeztek elbizonytalanítani akár fél óráig győködni valamiről hogy úgyse vagyok képes megcsinálni, te csak egy buta gyerek vagy stb.



2021. júl. 30. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
2%
Természetes, hogy befolyásol, társadalomban élünk.
2021. júl. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%

az elsőnek félig meddig igaza van, valamilyen szinten adnunk kell mások véleményére amíg egy társadalomban élünk, mert alkalmazkodnunk kell másokhoz. Tehát amikor reggel felöltözöl azt is azért teszed, mert ebben meg kell felelned a társadalomnak.


Amit viszont érdemes átgondolnod, hogy kinek milyen szinten adsz a véleményére, és kitől mit fogadsz meg. Azt is fontos mérlegelni, h ki milyen szándékból mondhatja azt amit és ez alapján tudnod kell eldönteni, h érdekel-e amit mond vagy sem. Mondjuk ha az énektanárod azt mondja jóindulatból, h neked nem megy az éneklés az egy olyan kritika amit talán érdemes megfogadnod, de ha mondjuk egy random ember az utcán merő rosszindulatból beszól neked valamit az öltözködésedre akkor azt nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod. :)

2021. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De én nem a mindennapos dolgokról beszélek, nehéz ezt így átadni aki nincs benne hanem valahogy az akaratuknak alávetem magam egyszerűen könnyen befolyásolnak
2021. júl. 30. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

De, értem mire gondolsz, mert velem is ez van. Félsz esetleg, hogy ha nem veted magad alá az akaratuknak akkor dühösek lesznek, vagy valami szankcióval fog járni?


Ezt a félelmet 2 dolog tudja oldani: egyrészt olyan barátokat és környezetet kell magadnak teremteni ahol nem jár következményekkel, ha mersz önmagad lenni, más részt meg ki kell tudnod magadért állni és azt mondani, hogy vállalom a negatív következményeit (ha vannak) annak, hogy nekem más a véleményem és bekap*hatja akinek ez nem tetszik.

2021. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!