Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyerekkoromban nem diagnosztiz...

Gyerekkoromban nem diagnosztizáltak, de ezek alapján elképzelhető, hogy autista lennék? 23/F

Figyelt kérdés
A szociális készségeim egyenlőek a nullával, nagyon nehezen teremtek kapcsolatot másokkal, nehezen kommunikálok. 23 éves vagyok, de nincsenek barátaim, annyira nehezen megy a kapcsolatteremtés és nagyon magányos vagyok. Sokszor félreértem az embereket. Nem bírom a szemkontaktust. Ha valaki engem néz, feszült leszek. Félek az emberektől. Nagyon önállótlan vagyok, szükségem van arra, hogy valaki irányítson. A szabadság nem való nekem. Merev és rugalmatlan vagyok, nehezen viselem azt, ha megzavarják a napirendemet. Szeretek szenvedő szerkezetben beszélni, pl a "megfőztem az ebédet" is inkább úgy mondanám, hogy "az ebéd megfőzetett általam".

2021. júl. 31. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen elképzelhető.

Ami azt illeti, sok dolog rám is igaz vagy igaz volt, és nekem már van diagnózisom.

Kérlek, jelentkezz az Autizmus Alapítványnál.

Ha nem autizmus lesz a diagnózisod, akkor is el kell indulni valamerre, és ez kezdetnek elég jó szerintem.

Sok sikert!

Egyébként nem kell hozzá beutaló, magadtól is jelentkezhetsz, vagy ha van valaki, aki segíthet, akkor kérd meg. Nekem a nővérem segített a postázásban.

2021. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem tudnak a gyakoris fórumozók látatlanban biztos választ adni. Ugyanis hozzáértő szakemberek is legalább 3 napon keresztül több órában tesztelnek, megfigyelnek és utána mondanak véleményt.
2021. aug. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Annyival egészíteném ki, hogy az Asperger-szindróma mellett ADHD diagnózist is kaptam, és sok olvasás és gondolkozás után arra jutottam, hogy talán nem is vagyok aspergeres, sem adhd-s. Csak azért írom ezt le, mert szakmai cikkek is szólnak arról, hogy a traumatizált gyermekkor is okozhat ADHD és Asperger tüneteket. Én ezt komolyan veszem, sokat (talán túl sokat ?) foglalkoztam és foglalkozom ezzel a témával. Nem véletlenül.

Ezért írtam azt, hogy "akkor is el kell indulni valamerre, és ez kezdetnek elég jó szerintem."

Ezt vedd komolyan kérdező - ha gondolod.

Nem akarok sem okoskodni, sem beszólni (ezt amúgy sem). Csak könnyű félreérteni a kommunikációt (netes felületen pláne) - de ettől még nem biztos, hogy aspergeres valaki.

Én annak idején főleg azért nem mondtam már egy idő után egy pszichiáternek, hogy aspergeres vagyok, mert már tudtam, hogy megsértődnek ha "okoskodik a páciens". Miközben itt is sokszor írják tudatlanok, hogy fordulj szakemberhez... Köszi...

Szóval járj utána, amúgy meg a 2. válaszoló válaszának első felével egyetértek: erre nem tudnak a "gyakoris fórumozók látatlanban biztos választ adni". Csak ők ezt nem tudják. De sokuk okoskodik. (a 2. válaszoló nem!)

Szóval sok minden kiderülhet még, csak erre szerettem volna utalni. De ha más lehetőség nem áll fenn, akkor hajrá, ne várj és ne halogasd, jelentkezz kivizsgálásra az Autizmus Alapítványnál.

Bár korábban felmerült nálam, hogy csak skizofrénia volt - aminek egy évtized után már "örültem" is volna. Természetesen baromira nem örültem volna (ki örülne annak, ha skizofrén) de azért örültem volna neki, mert arra van gyógyszer. Risperdal például.

Mert máskülönben nincs kezelés sem.

A pszichiáterek sok felnőtt Aspergerest skizofrénnek diagnosztizálnak félre - ez náluk szakmai körökben ismert dolog.

Nekem az ADHD-re írt gyógyszer, a Ritalin jelentett egy időben megoldást, de most már az sem, abba is hagytam.

Most csak azt tudom mondani, hogy valahol el kell kezdeni - és nem a gyakorikerdesek.hu-n kérdezni. Most is sokszor szomorúságot érzek, amikor valaki ilyen fontos kérdésben csak ilyen helyre tud fordulni, és nincs az enyémnél hasznosabb válasz. A legtöbbször meg felháborítóak a válaszok. Tudatlan emberek okoskodnak - jó, ha nem tudod, hogy mennyire.

Ezért írtam, hogy jelentkezz az Autizmus Alapítványnál, mert valahol el kell kezdeni.

De az a legjobb, ha másfelé is érdeklődsz. Sok sikert!

2021. aug. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!