Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinél felnőttként diagnosztiz...

Akinél felnőttként diagnosztizálták az Asperger-szindrómát, mi a diagnózis módja?

Figyelt kérdés
Erősen gyanítom, hogy Aspergeres vagyok, de nem akarok öndiagnózist, hanem mondja meg egy szakember. Mi a diagnózis módja? Elég elmenni egy pszichológushoz? Akiknél felnőttként jöttek rá, azoknak ez hogy volt?

2021. júl. 31. 21:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekel.
2021. júl. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekel. Egyébként elég egyértelmű jelei tudnak lenni, tehát ha magáról sejti az ember, akkor könnyen lehet, hogy tényleg az. Viszont nem baj ez! :)
2021. júl. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#2, Én sem érezném bajnak, ha kiderülne, sőt, kicsit megnyugodnék, hogy ezért éreztem magam mindig "marslakónak".


Neten olyan tünetekről olvastam, amik elvileg utalhatnak erre, hogy nagyon érzékeny vagyok a fényekre / hangokra / szagokra, van olyan "stim" nálam, hogy gyakran rágom a szám belsejét, gyerekként baromira nehezemre esett beilleszkedni, mert nem tudtam soha miről beszélgetni másokkal, ellenben a saját kis világomban jól elvoltam, a motorikus képességeim is nagyon rosszak, stb.

De gyerekként mindig elintézték azzal, hogy érzékeny vagyok, introvertált, művészlélek, válogatós.


Megnyugtatna, hogy egyszerűen van, akinek kicsit másmilyen az idegrendszere, mint az átlagnak.

Meg ha orvos állapítaná meg, akkor nem mondaná a család, hogy csak beképzelem. Volt már, hogy ennél könnyebben megállapítható betegségnél is hülyének néztek rokonok, sokáig nem hittek nekem, hogy nem látok jól, magas a pulzusom és irritált voltam. Szerintük csak stressz meg fáradtság volt. Aztán kiderült, hogy pajzsmirigy túlműködésem van, és akkor végre már hittek nekem. A gyógyszertől pedig jobban lettem.

2021. júl. 31. 22:58
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk ezzel egyet tudok érteni, ezért diagnosztizáltatnék én is, de ki tudja, hol, mennyiért. Aki felnevelt, az pl nem is él, tehát ha vele szeretnének tesztet kitöltetni, nem tudnának.
2021. júl. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#4, Mert a diagnózishoz megkérdeznek olyanokat is, akik felneveltek? :O Na, máris többet tudtam meg. Ez nagyon alaposnak tűnik akkor.
2021. júl. 31. 23:15
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, igen, de nem akarok hazudni. Rettentő alapos, azt tudom. Nagyon körüljárják, pedig szakembernek sz.v.sz. 20 perc alatt egyértelmű.

Én beszélgettem mentálhigiénés szakemberrel, ő is "levette" az aspergert. Én beszéltem neki arról, hogy szerintem nekem van, de mondta, hogy szerinte is.

Mondjuk értem, miért járják ennyire körbe, ugyanis ez nem kézzelfogható, megfogható dolog és mégiscsak egy diagnózisról van szó, de azért na.

2021. júl. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem olyan könnyen levágós ez. Én az az ember vagyok, akiről első blikkre kb. senki sem feltételezné, valószínű még ki is röhögnének. Abszolút nem gyanakodtam addig, amíg a Lizankával készült cikkeket el nem olvastam egy pár éve, és rá nem döbbentem dolgokra. Én is most készülök megnézetni magam ilyen téren (1-es hsz. vagyok)
2021. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi nektek az újabb hozzászólásokat, érdekes. :)

Sokáig én sem gyanakodtam, csak miután egy TED előadást megnéztem a témában youtube-on, majd még több videót és cikket néztem.

A férjem is folyton leint, hogy de hát nem vagyok "dilis", hiába mondom neki, hogy az autizmus spektrum zavar, már rég nem ott tartunk, hogy aki autista, az csak olyan lehet, mint az esőember. :P

#1 (#7), majd meséld el, neked hogy ment a megnézetés!

2021. júl. 31. 23:47
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, remélem minden simán megy majd! Sajna rengeteget kell várni egy ilyen kivizsgálásra, szóval nem most lesz meg az eredmény. 😞
2021. júl. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Kizanka esetleg nem tud segíteni? Van alapítványa. Ő is 32 évesen lett dagnsoztizálva, szóval biztos tudja.
2021. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!