Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Buli utáni rossz hangulat?

Buli utáni rossz hangulat?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy majdnem minden bulizás, szórakozás után 1-2 napig rossz hangulatom van.

Bulizás alatt azt értem, hogy elmegyünk kocsmázni esetleg szórakozóhelyre is. Alkoholon kívül mást sosem fogyasztok, szóval nem drogos vagyok mielőtt valaki erre gondol.

Depresszív, kicsit borús ilyenkor a hangulatom. Durva másnaposság nem is gyötör, enyhe fejfájás maximum. Ennek ellenére mégis rossz kedvem szokott lenni.

Ez mitől lehet?



2021. aug. 1. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem is. szerintem a hirtelen váltás, a megemelkedett hangulat utáni visszapottyanás a szürke hétköznapokba lehet az oka.
2021. aug. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
80%
Tudományosan bizonyított tény, hogy az alkohol,akár kis mértékben is, csak úgy mint a koffein triggereli a szorongást, ezáltal képes negatív/ szorongó érzéseket kiváltani az erre hajlamos embereknél, továbbá a személyes tapasztalatom is ezt támasztja alá.:D
2021. aug. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden "drog" ilyen, a megemelkedett jó hangulatot a következő napokban "visszatölti"
2021. aug. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedvelem az alkoholt és néha szoktam inni is, de azért ha elfogulatlanúl nézzük, mégiscsak egy idegméregről van szó. A másnapi helyrerázódás eléggé meg tudja terhelni a szervezetet, ráadásul az előző napi jókedv is visszaüt mert az agyban a boldogsághormon is véges, ha túlságosan jól érezzük magunkat alkohollal vagy egyéb szerekkel, akkor másnap sőt akár harmadnap is hiány lesz az agyban a szerotoninból.

Buli utáni nap segítsd kicsit a szervezeted és igyál vitaminokat, főleg magnézium és b vitamin ami agyban segít, illetve sok sok vizet, ezt érdemes már a buli közben és a végén is szem elött tartani.

2021. aug. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A megmérgezett emberi test nem ép. A megmérgezett emberi agy szenved.

Aztán ott van még a kialvatlanság. Hát az sem éppen jó dolog. Nem illik félválról venni. Ha szomorkás vagy akkor azért mert ártottál magadnak bizony. Sportolj, maradj józan, és szesz helyett inkább szeretkezz istenien, majd aludd ki magad. Olyan boldog lény leszel, mint egy boldog lény.

2021. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!