Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Letezik valahol tenyleg...

Letezik valahol tenyleg normalis pszichiater, ha igen, hol?

Figyelt kérdés
Aki nem 5 perc utan ad diagnozist es gyogyszert, nem olyan gyogyszert ad, amitol vagy szethanyom magam vagy 3 napig azt se tudom merre van az elore, aki nem a 6. fele diagnozist adja, ugy, hogy igazabol egyik se illik ram, csak valamit muszaj a papirra irni, aki nem akar 2 hetente befektetni, nem mondja allandoan, hogy valtsak munkahelyet, es nem akar helyettem mindent is jobban tudni a sajat eletemrol, hanem tenyleg meghallgat es megprobal segiteni?
2021. aug. 3. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdező! Téged legalább meghallgattak, meg írt neked gyógyszert! Én két hét alatt nem tudtam Angliában pszichológushoz jutni! Először egy kórházba mentem. Ott addig várakoztattak, hogy megúntam. Másnap visszamentem, mondták, hogy menjek a körzeti orvosomhoz. Online időpontot kértem. Erre fel nem emailt küldött, hanem sms-t a körzeti orvos. Amit nem vettem észre. Megint időpontot kellett volna igányelnem tőle, így a következő héten fogadott volna. Nem akartam időt vesztegetni, elmentem a sürgősségire a közeli kórházba, mert én is k.... sz.... voltam. Du. kettőtől este hétig vártam, míg beszóllítottak. Meghallgatott egy orvos, majd adott egy címet telefonszámmal és elküldött egy olyan rendelőbe amely két kerülettel arrébb van. Megjegyzem, hogy a kórházban van pszichológiai osztály, stb. De oda nem küldött. Elküldött oda, ahol biztos, hogy kell fizetni 50-80 fontot. Több, mint tíz éve fizetem az itteni TB-t. Sz.... rájuk. Csak az Úrban hiszek! Szerencsére meg tudtam oldani, hogy beszerezzek gyógyszereket. Ja igen, meg se kérdezték, hogy kell-e valamilyen gyógyszer. Megoldottam magamnak. Jobban vagyok.


Te is inkább az Úrban higyj! Menj el gyógynövényes szaküzletbe, lehet, hogy tudnak valamit javasolni! Én gyógyteákkal egészítem ki a gyógyszeres kúrámat! Van egy csomó féle nyugtató tea!


Imádkozom érted!

2021. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Pont tegnap voltam egy új orvosnál.

Az előzővel nem voltam megelégedve.

70 percig beszélgettünk mindent elmondhattam, átbeszéltük amit csak lehetett,a diagnózis pontos.

Végig figyelt rám,még a számítógépbe való rögzítést is minden esetben abba hagyta és rám figyelt ha közben kérdeztem.


Első a teákkal csak óvatosan a pszichiátriai gyógyszerek mellett,sok nem fogyasztható együtt.

2021. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen létezik.

Én a pszichiáteremmel első alkalommal kb. 70-80 percet beszéltem. Végig figyelt és kérdezett, a végén pedig elmondta, hogy hogy mit gondol a tünetekkel kapcsolatban és milyen gyógyszereket javasol. A gyógyszerek felírása előtt teljes labort kért, utána pedig tájékoztatott az esetleges mellékhatásokról. Mondta, hogy bármilyen mellékhatás és kérdés esetén írjak neki e-mailt, amikre még aznap válaszol is. Sürgős esetben akár este 10-kor is elérhető telefonon.

2021. aug. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Második -harmadik válaszoló, ti az elso interju hosszabbol itelve maganellatasban voltatok, a kerdezo meg valoszinuleg allamiban. Ez a valaszon (ti. létezik -e normalis pszichiater) persze semmit nem valtoztat, viszont a felreertesek elkerulese miatt irom, hogy ennyi ido allami keretek kozott nincsen sajnos. Ez nem azt jelenti, hogy az ottani pszichiaterek rosszak (van ilyen is, olyan is), csak egyszeruen sokkal tobb beteget kell ellatniuk adott ido alatt.

Nalunk a gondozoban az elso interju kb fel ora, a kontroll 10-15 perc. Embere-helyzete valogatja, hogy kinèl mennyi

2021. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3# vagyok. Igen, én magán ellátásra gondoltam. Ha a kérdezőnek telik rá anyagilag, akkor mindenképp jobb a magán ellátás, mert ahogy te (4#) is írtad, az állami rendelés sajnos futószalagon működik. Ez nem jelenti azt, hogy mindegyik pszichiáter alkalmatlan lenne, csak sajnos többen belefáradtak már és nincs is annyi idő egy betegre. Ennek ellenére ott is vannak lelkiismeretes szakemberek - pl. XIV. kerületi pszichiátriai gondozóban kb. "ódákat zengenek" az egyik pszichiáterről - csak sajnos lutri, hogy milyen pszichiátert fog ki az ember.

Kérdező, ha anyagilag nem telik magán pszichiáterre, de mégis van valamennyi félretett pénzed, akkor ajánlom, hogy alapítványoknál nézz körül. Ott olcsóbb egy pszcihiáter és valamennyivel több idő is jut egy betegre.

2021. aug. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5.


Vidéken örülsz, ha egy - vagy nagyon maximum kettő - rendel a településeden és rá jut kb. 25000 ember a környékbeli falvakat is ideszámítva. Mivel kevesen mennek el és sok az aki otthon "próbálja megoldani" a gondokat, így talán bejutsz, de negyed óránál több nem "jut" 1-1 emberre.


A pszichológus pedig megfizethetetlen egy átlagos vidéki fizetésből. Ami közel sem "nettó kettőötven-háromszáz", ahogy egyes statisztikák gondolják az országos átlagot.


Én az őrület határán vagyok, mert ez szinte semmire nem jó, a legtöbb gyógyszer pedig hatástalan. Félek minden újabb naptól. Egyszer - hamarosan - úgy érzem belehalok. És nincs remény.

2021. aug. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!