Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudják az emberek...

Simon Petrikov kérdése:

Hogyan tudják az emberek kilogikázni magukat az érzelmeikből?

Figyelt kérdés
Vannak dolgok amikről felfogom, hogy ha csinálnám őket akkor hosszú távon jobb életem lenne, de rövid távon túl jó érzés nem csinálni őket vagy valami más, hosszú távon rosszabb dolgot csinálni helyettük, vagyis röviden nincs önuralmam. Hogyan logikázza ki magát a legtöbb ember az érzelmeiből amikor szükséges? Bölcsesség? Tapasztalat? Megtapasztalt következmények? Gondolkodás arról mik lehetnek a hosszú távú rossz következmények? Robotszerű cselekedetváltás új információ birtokában?

2021. aug. 3. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Az erzelmek nem a logika alapjan mukodnek. Amire te gondolsz szerintem a hangulat, hogy hogyan lehet megcsinalni azt, amihez semmi kedvunk, foleg, ha ez rendszeres.
2021. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
😒 Akkor olvasd úgy hogy "Hogyan tudják az emberek kilogikázni magukat a hangulatukból?
2021. aug. 3. 19:38
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
A hangulatot az érzelmek irányítják, az érzelmek a tudattalanból fejti ki hatásukat, és a tudattalanban a logika nem létezik.
2021. aug. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
🙄😒 Ettől még érted a kérdés lényegét nem?
2021. aug. 3. 23:19
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Miért nem mész el orvoshoz? Majd az logikusan felír neked valamit.
2021. aug. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked ezt a könyvet:

[link]

2021. aug. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érteni vélem a kérdést. Nekem a sokadik terápián esett le, hogy érzelmi dolgokat "nem lehet" "agyból" megoldani. Hanem valamikor először érzelmi munkát kell elvégezni, és akkor szabadul fel az ember annyira, hogy tovább tud lépni. Kb., szebben nem tudom elmondani. Egy ilyen terápián tapasztaltam ezt meg: [link]
2021. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!