Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alkoholtól bizonyos emberek...

Az alkoholtól bizonyos emberek mindig aggresszívak lesznek, vagy ha csak van bennük valami elnyomott dolog, vagy harag?

Figyelt kérdés
2021. aug. 4. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Alkati kérdés. Ismerek olyat, aki már 1 sör után is agresszív lesz, de józanul normális. Én pl józanul vagyok kötözködős, részegen kifejezetten cuki vagyok. Vicceket mesélek, vigyorgok, aztán elalszok.
2021. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Alkohol nélkül olyan semmilyen vagyok, alkohollal pedig nagyon is jókedvű.
2021. aug. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de nem lehet, hogy belső elnyomások hatására olyan az ember amilyen, és az alkohol meg oldja a gátlásokat.
2021. aug. 4. 12:05
 4/6 A kérdező kommentje:
kérdés akart lenni
2021. aug. 4. 12:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ezt feltételezem, kérdező.
2021. aug. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:

Az alkohol nem tud csak úgy agressziót "kelteni", viszont agresszió mindenkiben van, érettebb vagy éretlenebb formában, kisebb-nagyobb részben a tudatos személyiségbe építve, a többi meg elfojtva. Lehet, hogy bizonyos emberek mindig agresszívek lesznek tőle, de akkor ezek a bizonyos emberek az egész életüket elfojtott agresszióval élik le.


Valószínűleg nem ennyire egyszerű, hogy konkrét elfojtott "dolog" kell hozzá (bár szerintem többnyire az is van), az is elég, ha az ember nem nőtt fel a saját agressziójához.


A legszélsőségesebb esetben olyan emberekről van szó, akik (főleg gyerekként) nem tudtak mit kezdeni az agressziójukkal, így szerintük "kidobták", de olyat a valóságban nem lehet, tehát elfojtották. Általában békés, konfliktuskerülő, visszahúzódó emberként ismerik őket, és ők is saját magukat, de az agresszió, amitől a konfliktusokban rettegnek, az valójában a sajátjuk. Az ilyenek gyakran inkább nem is isznak (egyszerre sokat legalábbis), mert érzik, hogy az valahogy nem nekik való. Viszont az alkohol tapasztalatom szerint csak olyan elfojtásokat old fel, amik amúgy is közel járnak a felszínhez, így az ilyen emberek sem feltétlenül lesznek tőle agresszívek. (Vagy nem minden életszakaszban.)


A másik végletben viszont olyanok is vannak, akiknél csak látszat, hogy az alkoholtól lesznek agresszívek. Ők alapvetően józanul is azok, legszívesebben ugyanazt csinálnák, csak józanon még képesek a helyzethez illően viselkedni, részegen meg nem.

2021. aug. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!