Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez biztonságos lenne?

Ez biztonságos lenne?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja volt egy marihuána pszichózisom, 4 napig tartott, mikor is kiürült hatásilag normálisan a szer... Előtte már legalább 5-ször használtam, s tudom, hogy nem feltétlen első alkalom után jön elő maga a pszichozikus állapot, az érzékcsalódások, s a valóságból való “kivetettség” érzete... Ezek után biztonságos lenne használni, vagy teljes kvalitásában hagyjak fel vele?
2021. aug. 4. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok droghasznalo azzal nyugtatja magat, hogy az ilyeneket csak terapias cellal meg onismereti cellal hasznalja. Na meg hogy ok az idejuk elott vannak, es majd 100 ev mulva az LSD, a psilocybin meg minden lesz az uj antidepresszans.


Ezek szep almok, aztan ebbol jon a drogfuggoseg. Es a vegen rajon, hogy mekkora hulyeseget csinalt.


Ne csak teljes kvalitasban, hanem teljes kvantitasban is hagyjal fel vele. Karos hatassal van az agyra.


Most lehet itt mondani hogy az antidepresszansok is, meg a verhigitok, csak a problema az, hogy azok reverzibilis problemat okoznak, es mar kozel 100 eve rendelkezesre allnak - atmentek klinikai rovid meg hosszu tavu teszteken, es ez alapjan biztonsagosnak minosulnek. Az hogy valaki bevesz 500mg xanaxot es iszik ra es meghal, majd ezzel ervelnek a drogosok hogy a legalis gyogyszerek is olnek, ez igy nem igaz, mint ahogy az elobbi peldan mutattam.


Tul sokat untakozok, keress parkapcsolatot, menj nyaralni, utazgass, epitsd a karriered, igyal kavet hogy porogjel ami jo a majadnak is legalabb.


Keruld el ezeket a drogokat, mert bizonyitottan maradando karosodast okoznak, ha elakarod ezt hinni, ha nem. Ez teny.

2021. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Koszonjuk a szokasos kozhelyeket kedves elso.
2021. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na te milyen tanacsot adsz a kerdezonek, akkor?


Mit hagytam ki szerinted?

2021. aug. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hagyj fel vele.
2021. aug. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Oké, akkor menjünk bele kedves hármas.


Ez teny. Ezt írtad. Mitől lenne? Mert te azt mondtad? Össze hordtál itt egy csomó hülyeséget.


Hosszútávon nem jó, minden egyes kávéfajtában vannak hasznos anyagok, viszont az, hogy megemeli a pulzust, az, hogy a szívritmust befolyásolja az közismert. Ennek függvényében nem állíthatjuk azt, hogy a koffein tartalmú italok egészségesek.


Mikor hallottunk olyat, hogy a homoktövis velő rendszeres fogyasztása megelőzi a szívinfarktust, vagy különböző flavonok (áfonyalé, grapefruitlé, ananászlé) rákellenes vagy antioxidáns hatású. Ezt nem halljuk de azt igen, hogy a kávé/alkohol jó. Miért? Az egyik mögött hatalmas lobbi tevékenység van az egész világon. Kit érdekel az, hogy reggeli citrusgyümölcsből könnyű ital epehajtó és az epekövesség jelentősen csökkenthető (félcitrom leve vizzel összekeverve-- az éjszaka besűrűsödött epe kitisztul).

Az éhgyomorra fogyasztott kávé epekővességet, nyelőcső, reflux, gyomor, vérnyomás emelő és szívritmus problémát okoz.


Illetve maga a kávé igazi problémája a pörkölés. Víz nélkül pörkölik nagy hőfokon, ezáltal úgynevezett barnulási termék képződik. Ezek egy része rákkeltő. A jelenlegi álláspont az, hogy napi 1-2 kávé esetében ezt nem tartják problémának de ezek mind összeadódó hatások (koktélhatás). Azaz más élelmiszert is fogyasztunk amelyek rákkeltőek (feldolgozott élelmiszerek, alkohol).

Mindenesetre van alacsony koffein tartalmú kávé fajta. Van zöld kávé és vannak a lassan felszivodó koffein tartalmú növények mint a Guarana. A guarana előnye, hogy nem okozza azt a hirtelen hatást.

-------------------------------------------------------------------


Térjünk vissza az eredeti témára.


A pszichózis a skizofréniának egy tünete.

"A kutatások jelenlegi állása szerint a kannabisz-használat sem nem szükségszerű, sem nem elégséges oka a szkizofrénia kialakulásának. A tinédzserkori kannabisz-használat ugyanakkor komponensét képezheti a szkizofréniát kiváltó okoknak: mérsékelten növeli a valószínűségét annak, hogy az egyént később szkizofréniával diagnosztizálják. Különösen erős lehet ez a hatás akkor, ha a használat korai tinédzserkorban kezdődik, illetve ha rendszeressé válik."

[link]


A nyugtatókat pl betegtájékoztató alapján 3 hétig kellene szedni. Ehhez képest elég sokan szedik évekig. minden kisebb mentálhigéniás problémás embernek felírják az antidepikkel együtt mintha cukor lenne. Elég ha csak nem tudsz aludni..már jön a rivo, xanax stb. Majd egy idő elteltével pont miattuk nem fog tudni aludni az ember, cserébe ráfüggött. Idősebb pácienseknél már nem is ajánlják, hogy befejezzék a szedését hosszútávú szedést követően mert belehal.


Inkább a terápiára kellene nagyobb hangsúlyt fektetni mert szakirodalmak szerint a kognitiv terápia hatékonyabb az antidepresszánsoknál. Na meg úgy alapjáraton az antidepresszánsok hatékonysága elég csekély, főleg ahhoz viszonyitva hány embernek felírják. Egy komolyabb depresszióval rendelkező ember pedig megkapja a nyugtató, antidepresszáns, antipszichotikum szent háromságot, igaz, hogy egy borderlineost nem fog meggyógyitani és bizonyos CLINICAL TRIALOK szerint a nyugtatók csak mégfeszültebbé teszik a pácienst de az meg kit zavar. az a lényeg, hogy pörögjön a della a gyógyszeriparba és hagyjuk elrohaztani a pszichiátriai osztályt, hogy ne legyen idő az emberre.

Neked fogalmad sincs mi megy mostanság a mentálhigéniás témakörben az egész világon.


Na most vegyük a csúnya drogokat. Itthon a debreceni pszichiátrián Frecska Edéék vezetésével pörög a ketamin terápia. Ezt csak terápia rezisztens páciensek vehetik igénybe. Azaz ha nem segít a terápia + gyógyszer kombó. Mit ad ég? Sorra jönnek évek óta az ilyen pácienseknél a pozitiv javulás.


Itthon Frecska edééknek van még egy olyan kisérlete ahol bebizonyitották, hogy az agyi infarktust szenvedőknek segíthet a DMT.

[link]


A komplexebb mentális problémával rendelkezőknek a gomba terápiát szokták ajánlani a ketamin helyett mert szintén borzalmasan hatékony. Folynak lsd-vel terápiák, dmt-vel és mdmaval.

Az mdma 1 év terápiáját gyorsithatja le sokkal rövidebb időre. Nekem erről egy Feldmár András idézet okozott hidegrázást:

"Az MDMA-t lényegében akkor lehet használni, ha a terápia során a páciens határozottan távol tartja magát a terapeutától, nem tud vele kapcsolatba lépni, vagy nem szereti őt. Az MDMA-nak tulajdonképpen három fő hatása van. Kitárja a szívedet, elhoz téged a jelenbe és megszünteti a szégyenérzetet. Az MDMA-nak köszönhetően könnyebben rájön a páciens arra, hogy a múlt már megtörtént, a jövő pedig beláthatatlan. Abban a pillanatban tehát, amikor az MDMA hatására kinyílik a szíved, megérkezel az itt és mostba, nem szégyelled magad többé semmiért és ott van melletted a terapeutád, na akkor megindul a terápia. "


Redditen nyugodtan olvashatsz egy csomó beszámolót, hogy a ketamin, gomba, lsd, dmt milyen nagy hatással volt rajtuk. Kigyógyitotta őket a súlyos depresszióból, szoc fóbiából, ptsd-ből, másnak az egész családja halt meg és a dmt tudott újra értelmet adni az életének..és ehhez egy alkalom kellett.


A gombával és társaival történő terápiát ne úgy képzeld el mint a gyógyszerekkel..hogy szedd évekig te proli. Csak pár alkalommal kell használnod mert a többi részét a tapasztaltak átbeszélése és a terápia fogja kitenni...


Ezek a szerek pedig nem azért hatékonyak mert szétlövöd magad és annyira kész vagy, hogy folyik a nyálad közben meg fetrengsz a szarodban és ezt az érzést akarod újra átélni...Nem.

Úgy képzeld el, hogy beveszel egy gombát, beraksz egy direkt erre a célra összerakott playlistet és átkerülsz egy módosult tudatállapotba. Egy olyanba amelyben hosszas meditációs gyakorlat után tudnál csak eljutni. Ekkor elpusztul az egod. az egód amit te magad és a társadalmad formált..és kitágul a tudatod. Olyan dolgokat érthetsz meg és fogadsz el amit alapjáraton nem tudnál. Ráadásul formálja az agyi müködést is azáltal, hogy új útvonalakat hoz létre. A fentebb emlitett agyi infarktus gyógyitásának kulcsa is ez.


Nekem pl gyerekkorom óta tartó fóbiám van az orvosokkal kapcsolatban. halálfélelmem van egy fogtöméstől is. Meg se mertem fogni a csuklómnál az eremet mert ahogy hozzáértem pulzusszámolás céljából beszédülök. Egy lsd trip kellett, hogy megértsem milyen gyönyörű is belül minden. Minden ami alkot engem. A trip feléig fogtam a karom és átjárt a mérhetetlen elfogadás. Úgy éreztem, hogy ha itt lenne egy orvos aki vért akarna venni tőlem..hát tegye..milyen jó is az. Azóta se múlt el ez a hatása..bármikor leszoritom erősen hozzányúlok az erekhez.

Ez nyilván semmiségnek tünhet, nekem nagy siker. Másnak ennél nagyobb sikerei vannak vele.


A nagy különbség pedig, hogy ezekre nem függsz rá. Nem egy benzóról van szó és nem is heroinról. Maximum a kapott élményre tudsz ráfüggni..de ugyan úgy ráfügghetsz bármi másra is. Az lsd esetében ami még érdekes, hogy halálos dózisa sincs.


Aki pedig ezen az úton halad az sokkal többet foglalkozik önmaga megismerésével, tanul ki relaxációs gyakorlatokat, lesz tudatosabb. Én pl elkezdtem meditálni csak azért hogy szerek nélkül érjek el módosult tudatállapotot.


és félre ne értsen senki. Nem a gyógyszer ellen vagyok. Magam is szedtem antidepresszáns és nagyon hálás vagyok érte mert egy rossz időszakból húzott ki anno de eljőtt az idő a változásnak újabb és hatékonyabb dolgoknak.

2021. aug. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a kérdésre is felelve. Én a füvet nem eröltetném mert katalizátorként müködik. Amire hajlamos vagy azt felerösitheti. Maximum sütit csinálj belőle a lasabb felszivódás miatt de hagyd a francba.
2021. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!