Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljes apátia. Mit csináljak?

Teljes apátia. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az égvilágon semmi sem érdekel, a saját jólétem sem. A fájdalom sem izgat különösebben már, pedig elég erős görcseim vannak (IBS). A lány akit teljes szívemmel, valómmal szerettem, akire 5 évet feltettem itthagyott, mert nem működött. (lehet, hogy igaza volt). De mostmár nem akarok semmit csak öntudatlan lenni amennyire lehet.... Ez így van már egy pár hete és csak telik a kib@szott idő és addig siem lesz belőlem semmi. Nemhiszem, hogy egy újabb pszichológus tudna segíteni ezen. Valószínűleg nárcisztikus személyiségzavarom is van, ami gyógyíthatatlan, ez is csak m és mégjobban elszomorít.

2021. aug. 8. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne öndiagnosztizálj, hanem fordulj egy klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához.
2021. aug. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%
Teljesen a közönybe zártad magad. Érdekel téged a fájdalom, és az érzések is, de mélyen belül csalódtál, és saját magadat okolod. Ez mély, belső öngyűlölet, és azért viseled el a fájdalmat is, mert úgy érzed, megérdemled. A pszichológus lehet nem segít, de te magad igen. Meg kell értenéd, hogy az a kapcsolat nem a te hibádból ért véget, csupán csak mindkettőtöknek másfelé kell haladnotok. Ez fájdalommal jár, de ha megérted, hogy ez normális és természetes, az segíthet. Szeresd jobban magad, mert nem azért vagy itt a földön, hogy folyton szenvedj, viszont a szenvedés is az élet része bizonyos keretek között. A közönyt pedig azért hoztad létre magadban, mert valójában félsz az újabb csalódástól és az újabb negatív érzelmektől, pedig valójában ezek az érzések is az élet részei. A legnagyobb vigasz szerintem az, hogy minden elmúlik: a jó is, de a rossz is.
2021. aug. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van hol laknod? Van mit enned? Van valami fontos elintézetlen dolgod? Lehet, hogy most lenne időd tovább haladni az életedben.
2021. aug. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!