Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg semmi bajom?

Tényleg semmi bajom?

Figyelt kérdés

Elég régóta szenvedek az evéssel, de az utóbbi időben egyre rosszabb és rosszabb lesz minden.

Alig eszem valamit, maximum 2szer egy nap, akkor sem sokat, utána mindig rosszul vagyok(fizikailag, lelkileg). Tudom, hogy nem kéne fogynom, viszont valahányszor ráállok a mérlegre és látom, hogy csökkent a szám, boldog leszek aztán elkezdek aggódni, hogy kezdek túl messzire menni, de aztán ez az érzés hamar elmúlik, és mindent ugyanúgy folytatok.

Megszállottan számolgatom a kalóriákat(500kcal-t eszem legtöbbször, néha becsuszik egy-egy 700kcal nap is, viszont ezek után borzasztóan érzem magam)

A hajam nagyon durván hullik, viszont menstruációm van(fel évre eltunt, viszont egy éve visszajott és azóta van, igaz sokkal sokkal rövidebb és gyengébb mint volt)

Plusz elég sok ételtől félek.


Abban teljesen biztos vagyok, hogy ez nem normális, nem lehet normális. Viszont valahányszor próbálok erről beszélni szüleimmel csak azt hajtják, hogy minden rendben velem,emiatt pedig még rosszabbul érzem magam.



165cm/43kg (ennek a nem evésnek köszönhetően fogytam le most a nyár alatt 48kg-rol(igazából a fogyás tempója nem aggasztó szerintem) , amit szintén fogyokuraval értem el, sosem voltam természetesen vékony)

16/L



2021. aug. 10. 20:26
 1/6 A kérdező kommentje:

bocsánat ha kicsit össze-vissza lett, viszont köszönöm annak aki elolvassa és esetleg válaszol.

Kérlek legyetek megértőek.

2021. aug. 10. 20:27
 2/6 anonim válasza:
100%
Anorexiás vagy, ha a szüleid ezt nem veszik észre, akkor szégyelljék magukat. Minél előbb keress magadnak egy pszichológust, mert súlyosbodni fog. Voltam anorexiás, pont ennyi idősen, tudom miről beszélek.
2021. aug. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Kb. 59 kg lenne az ideális, 53-tól, 48-ig még éppen egészséges, alatta már kóros soványság.

A szüleidnek nincs igazuk, mindenképpen szakértő segítségre van szükséged.

2021. aug. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid rosszul látják, és remélem hamar észreveszik, hogy baj van. Addig is neked kell segítséget kérned, ha nem tőlük, akkor mástól. Nyugodtan szólj egy hozzátartozódnak, akiben megbízol, vagy egy tanárodnak, védőnőnek vagy pszichológusnak a suliban. Ez így nem maradhat, el fogsz fogyni testileg-lelkileg, egyre nehezebb lesz kimászni, de kikell! Nem voltam még anorexiás, se szakértő, sőt, még nagykorú sem, csak azt írom, amire gondolni tudok, de remélem segít. Mihamarabb gyógyulj meg, sok sikert, hiszek benned :)!
2021. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy melyik korban hány centihez mi az ideális testsúly, nem lehet így megmondani konkrétan, mert mindenkin máshogy oszlik el. Én pl 18 éves vagyok, 164 cm és jelenleg 48 kiló, szorongás miatt az elmúlt időszakban kicsit csökkent az étvágyam, ezért 50 kilóról lefogytam 48-ra, de ugyanúgy nézek ki, és hiába eszem, még mindig ennyi vagyok. Viszont egyáltalán nem vagyok sovány, teljesen normál alkatom van.

A kérdésedre válaszolva: nem normális és ugyan én nem értek ehhez, de szerintem ez kezdődő anorexia, étkezési zavar. Keress fel egy pszichológust, ha nincs rá pénzetek, akkor iskolában az iskolapszichológust.

2021. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A szülők azért szoktak vakok lenni sokszor, mert ha szembesülnek a gyerek problémáival, esetleg megkérdőjeleződne számukra, hogy jó ("alkalmas") szülők-e. Nyilván ehhez kéne önreflexió, ami sokakban nincs meg. De az is lehet, hogy azt hiszik, hogy azzal segítenek, ha egészségesnek tekintenek és ezt jelzik vissza. 16 felett már nem kell kikérned a véleményüket (se), hogy szakemberhez fordulj.
2021. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!