Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Új életet kezdeni 24 évesen?...

Új életet kezdeni 24 évesen? Hogyan?

Figyelt kérdés

Pár éve sikerült elköltöznöm a bántalmazó családomtól, azóta dolgozgatok(de csupán erettsegivel csak elég vacak munkákat kapok), illetve ki-be maszkalok a pszichiátriára öngyilkossági kísérletek, késztetések miatt. Depressziós vagyok és borderline személyiségzavarom van. A területi pszichológus és pszichiáter azt mondta a "sima" pszichológus már nem elég, ajánlottak egy helyet ahol kifejezetten ilyen emberekkel foglalkoznak. Viszont fizetős és nem tudom megengedni magamnak :(

Nem tudom mi tévő legyek. Borzasztóan erősek a gondolatok, hogy megöljem magam.

Nem tudom, hogyan kezdjek új életet. Nincsenek barátaim, párom, végzettségem, pénzem is alig...de ami a legjobban bánt, hogy segítség sincs, mert nem tudom megengedni magamnak :(

Tudom mivel foglalkoznék szívesen, de az 3-4 év egyetem, sok-sok pénz... talán megoldaná hosszútávon, hogy olyan munkám lehessen amit szeretek.

Hogyan szerezzek barátokat?

Hogyan teremtsek pénzt pszichologusra, segítségre? Dolgozok, de a 10ezer/alkalom nem fér bele :( Annyira szeretnék újra segítséget, pszichológust!

Bármilyen tanácsnak örülnék, nekem teljesen kilátástalannak tűnik a helyzetem. :(



2021. aug. 10. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Mindenféleképpen tűzd ki célul az egyetemet, ha az adná meg azt a munkát, amit szeretsz. Jó munka=több pénz, félre is tudnál rakni, és talán már nem is lenne szükséged pszichológusra, ha megoldódna az anyagi helyzeted. És ha ez nem lenne elég, egy jó munkahelyen barátságokat is köthetnél, értelmes emberekkel. Tudom, 3-4 év az egyetem, de nem kolbászból van a kerítés, a jóért meg kell dolgozni, ami pedig idő.
2021. aug. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy mivel foglalkoznál szívesen, akkor kezdj bele. Jól teszed, hogy hosszútávon gondolkozol.

Megkérdezhetem, milyen helyet ajánlottak terápiára?

2021. aug. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia

Ha gondolod írj nyugodtan privátban

Néha egy kis megértő beszélgetés is segít

2021. aug. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hgwell ***** válasza:
0%

bantalmazo csalad nem jo.masoknak is van tragya dogivel a nyakon hidd el. 24evesen ha be vagy oltva es van 50ezred utleveled es jogsid kicsit tanulsz szemelyes nevmasokat meg egy ket szot es ahol kell mosolyogsz ahol nem ott nem ,mint: szituple madmazol, hovarju,angenehmen abend, helo.meg eszel akkor bedobtad magad a kulfoldi eletbe ha nem vagy buta.24eves vagy!!!! fogj gyorsan valakit meg ebben a honapban es menjetek ki ketten es kerjetek segitseget ne bekattanjatok!!! en negyszer indultam el itthonrol jogsi nelkul utoljara volt utlevelem egy taskaval egyedul egy ruhaban 5000ft-al a zsebemben de nem is tudom hogy idiota vagy szerencses voltam.

csak annyi 35vagyok es elek ferfi.

2022. máj. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!